Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 13. 12. 2018 celkem 11 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – záchrana osob – 12:28
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli po poledni přivoláni do bytu v ulici Holečkova. Hasiči s pomocí zdravotnické záchranné služby vytáhli nemohoucí osobu, která byla zaklíněna pod topením. Poté ji jednotka transportovala do sanitky.

Hradec Králové –záchrana osob – 17:37
Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská pomohli odpoledne zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu na Gočárově třídě do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lháň – technická pomoc – 5:09
Jičínští profesionální hasiči rozřezali a odstranili spadlý vzrostlý strom, který blokoval komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Doly – požár – 7:16
novy-hradek1.jpg
Tři jednotky požární ochrany byly vyslány do Nového Hrádku na základě oznámení požáru v odsávacím zařízení v jednom z místních průmyslových objektů. Při příjezdu jednotek na místo události nebylo plamenné hoření již vidět, ale celý vnitřní prostor byl silně zakouřen. Požár se podařilo hasičům brzy lokalizovat, k likvidaci použili jeden vysokotlaký proud vody. Následně provedly jednotky odvětrání objektu pomocí přetlakové ventilace.
novy-hradek2.jpg
V době požáru se v budově nacházelo 42 osob, které se stihly samy evakuovat. Nikdo z nich nebyl zraněn. Příčinou požáru bylo zahoření filtru ve vzduchotechnice, což zapříčinilo škody ve výši asi 250 tisíc korun. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 15 milionů korun.
U požáru zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolné jednotky obcí Nový Hrádek a Bohdašín.

Petrovičky – dopraní nehoda – 10:50
petrovicky.jpg
Náchodští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli dopoledne přivoláni k vozidlu s přívěsným vozíkem, které havarovalo u Petroviček. Ke zranění osob nedošlo. Jednotky automobil, který hrozil pádem do rokle, vyprostili.

Náchod – dopravní nehoda – 17:03
nehO11-C.jpg
Náchodští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli odpoledne ke středu nákladního a osobního automobilu, ke kterému došlo na silnici I/14 mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují. Hasiči poskytli zraněné osobě předlékařkou péči a poté ji předali zdravotnické záchranné službě. Došlo k úniku provozních kapalin. Jednotky pomocí sorbentu skvrnu zlikvidovali a provedli úklid vozovky. Vůz byl naložen na odtah. Komunikace byla v místě nehody uzavřena na 1,5 hodiny.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Chotiv – dopravní nehoda – 6:01
chotiv3.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Borohrádku byli ráno přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala na silnici mezi Borohrádkem a Česticemi.
chotiv1.jpg chotiv2.jpg
Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření a zasypaly uniklé provozní kapaliny. V místě řídili kyvadlově dopravu. Ke zranění osob nedošlo.

Zbuzany – dopravní nehoda – 8:35
RYCHNOV3.jpg
Profesionálním hasičům v Rychnově nad Kněžnou byl dnes dopoledne vyhlášen poplach kvůli dopravní nehodě, která se stala na železničním přejezdu v části Zbuzany. Nákladní vlak se zde střetl s osobním automobilem. Po svém příjezdu na místo události našli hasiči zdemolovaný vůz.
rYCHNOV1.jpg
Osoba z něj se nacházela mimo vozidlo, nebylo nutné ji z vraku vyprošťovat. Zraněného řidiče si převzala do své péře zdravotnická záchranná služba. Hasiči havarovaný vůz zajistili. Provoz na trati musel být na nezbytně nutnou dobu zastaven, vlivem nehody došlo také k poškození návěsti. Jednotka předala místo zásahu po neclé hodině drážním hasičům SŽDC a následně se vrátila zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – záchrana osob – 15:03
Místní profesionální hasiči vyprostili jednu osob z výtahu budovy v ulici Školní.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje