Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 17. 12. 2018 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 20:53
bydzov1.jpgNa Revoluční třídě v Novém Bydžově došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova. Jednotka místo zabezpečila, na havarovaných vozech provedla protipožární opatření a odpojila akumulátory.
bydzov2.jpg
Po došetření zůstala vozidla u krajnice a hasiči odstranili následky dopravní nehody. Při události byla zraněna jedna osoba.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičíněves – dopravní nehoda – 02:45
Profesionální jednotka z Jičína a dobrovolná jednotka z Kopidlna byly vyslány do Jičíněvsi, kde havaroval osobní automobil do domu. Hasiči místo události zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru. Na základě dohody s policisty jednotky vozidlo nevyprošťovaly a vrátily se zpět na základnu. Nikdo nebyl při události zraněn.

Budčeves – dopravní nehoda – 12:50
Ke střetu osobního automobilu se zvěří došlo v pondělí na silnici I/32. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Kopidlna. Hasiči odstranili následky dopravní nehody a umístili nepojízdné vozidlo mimo komunikaci.

Stará Paka – požár – 23:44
stara-paka1.jpgKrátce před půlnocí přijalo krajské operační a informační středisko hlášení o požáru rodinného domu v ulici U Viaduktu. Na místo bylo vysláno celkem pět jednotek požární ochrany.
straa-paka3.jpg

Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o bývalou hospodářskou usedlost a oheň se šíří z hospodářské části. Na likvidaci požáru nasadily jednotky celkem čtyři C proudy. Hasiči se soustředili především na to, aby ochránili před plameny obytnou část domu. Oheň dostali pod kontrolu v 00:42 hod., kdy se už přestal šířit dál a likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 04:19 hod.
straa-paka4.jpgV době požáru se v domě nacházely dvě osoby, obě skončily zraněné v péči záchranářů. Jeden z obyvatel domu stihl ještě vyjet s osobním vozidlem, které bylo zaparkované v ohněm částečně zasažené garáži. V hospodářské části bylo také uskladněné dřevo, které museli hasiči spolu s dalším vybavením vynosit a dohasit mimo objekt.
straa-paka5.jpgProč začalo v domě hořet, to je předmětem dalšího zkoumání. Vyšetřovatel hasičů se vrátí na požářiště během dnešního dne a na vychladlém místě provede další ohledání. Usedlost má celkové rozměry asi 22x8 metrů. Požár zasáhl především hospodářskou část objektu, obytnou část se podařilo zasahujícím jednotkám před plameny uchránit. Hospodářská část byla částečně zděná a částečně dřevěná. Škoda byla vyčíslena nejen na samotné konstrukci, ale také na vybavení. Obytnou část zasáhl požár jen minimálně v místě střešní konstrukce, dále došlo k zakouření místností. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 2 milionů korun.
straa-pkaak6.jpg

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Jičína i Nové Paky a dále jednotky SDH Pecka, Nová Paka a Stará Paka.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 04:48
Nove-mestonM1.jpg
U dopravní nehody osobního vozidla v ulici Na Kopci zasahovali v pondělí ráno profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Automobil vyjel mimo komunikaci, skončil v příkopu a převrátil se na bok.
nove-mestonM2.jpg
Jednotky zajistily vůz proti vzniku požáru, převrátily jej zpět na kola a odpojily akumulátor. Při příjezdu jednotek se posádka u havarovaného vozu nenacházela, místo zásahu si převzali policisté.

Náchod – technická pomoc – 12:28
Profesionální hasiči z Náchoda pomáhali s odtahem kamionu, který blokoval kvůli technické závadě provoz v části Běloves v Broumovské ulici.

Náchod – požár – 18:18
brazice1.jpg
K nahlášenému požáru autobusu vyjeli do části Bražec profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z Náchoda a Nového Města nad Metují.
brazice2.jpg
Požár se podařilo uhasit řidiči ještě před příjezdem hasičů, ti provedli následnou kontrolu a měření termokamerou.
brazice4.jpg
Autobus musel být kvůli technické závadě následně odtažen. Škoda, kterou zahoření způsobilo, nebyla prozatím vyčíslena. Nikdo nebyl při události zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Častolovice – záchrana osob – 20:20
V Mírové ulici pomáhali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou s transportem pacienta do sanitky ZZS.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyly zaznamenány žádné zásahy.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje