Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 18. 12. 2018 celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 21:16
HK1.jpg
Profesionální hasiči z centrální stanice vyjížděli k dopravní nehodě na Rašínovu třídu. Jedno vozidlo zde narazilo do druhého, které bylo neosvětlené. Nehoda se obešla bez zranění osob, došlo pouze k úniku kapalin z chladiče. Jednotka místo události zajistila, provedla protipožární opatření a odstranila vůz mimo komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Holín – dopravní nehoda – 15:11
Holin-1.jpg
Profesionální jednotka z Jičína zasahovala na komunikaci I/16 u tragické dopravní nehody. Došlo zde ke střetu dvou osobních a jednoho nákladního automobilu. Na místo spěchali profesionální hasiči z Jičína, kteří museli na místě ze zdemolovaného vozu jednu osobu vyprostit.
holin-2.jpg
Bohužel vyproštěná osoba svým zraněním podlehla. V osobních vozech byly dále zraněny tři osoby, o které se postarali záchranáři.
Holin-3.jpg
Jednotka provedla na havarovaných vozech protipožární opatření, místo zásahu zajistila a po došetření nehody provedla úklid vozovky. Komunikace I/16 byla po dobu záchranných, vyšetřovacích a likvidačních prací uzavřena asi na čtyři hodiny.

Dolní Lochov – technická pomoc – 19:17
Kamion, který uvízl kolem v blátě, pomáhali vyprošťovat profesionální hasiči z Jičína. Vůz blokoval provoz na úseku mezi Dolním Lochovem a komunikaci I/16.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – železniční dopravní nehoda – 06:00
nach1.jpg
Ráno byl vyhlášen poplach profesionálním hasičům z Náchoda. Důvodem byla železniční dopravní nehoda, která se stala na přejezdu v náchodské části Běloves.
nach2.jpg
Osobní vlak se zde střetl s osobním automobilem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Všichni cestující z vlaku i posádka vozu byli v pořádku, jednotka nemusela na místě z poškozeného automobilu nikoho vyprošťovat. Hasiči místo zabezpečili a vyčkali příjezdu drážní jednotky SŽDC. Provoz na trati musel být na nezbytně nutnou dobu uzavřen. Okolnosti dopravní nehody vyšetřuje policie.

Červený Kostelec – železniční dopravní nehoda – 10:19
cerveny-kostelec.jpgProfesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce vyjeli dnes dopoledne k vážné dopravní nehodě do části Stolín. Na železničním přejezdu došlo ke střetu osobního automobilu a osobního vlaku. Ve voze zůstala zaklíněna zraněná osoba, jednotky ji vyprostily pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Pacient byl následně předán do péče leteckých záchranářů.
Vlivem nehody došlo k úniku pohonných hmot z vlaku, do kolejiště vyteklo asi 1200 litrů nafty. Zbytek nafty o objemu asi 100 litrů hasiči z nádrže přečerpali. O uniklé látce do okolního prostředí byly vyrozuměny operačním střediskem orgány ochrany přírody.
Ve vlaku cestovalo v tu dobu 26 osob, nikdo z nich nebyl zraněn. Přepravce zajistil pro cestující náhradní dopravu. Okolnosti dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – technická pomoc – 11:39
Profesionální hasiči z Dobrušky pomáhali s odčerpáním vody v jednom z domů na nám. F. L. Věka.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 02:14
stary-rokytnik-2.jpg
Ve Starém Rokytníku zasahovali profesionální hasiči z Trutnova u požáru velkoobjemového kontejneru. Plameny zkrotila jednotka pomocí vysokotlakého proudu vody. Při události nevznikla žádná škoda.

Vítězná – technická pomoc – 07:59
koclerov.jpg
Do části Kocléřov mířili profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, aby pomohli uvízlému nákladnímu automobilu. Hasičům se jej podařilo bez poškození vyprostit.

Svoboda nad Úpou – dopravní nehoda – 22:13
svobodsa-nU1.jpg
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Horního Maršova odstraňovali následky dopravní nehody, která se stala v ulici Pod Světlou horou. Osobní vozidlo narazilo do ostrůvku, přičemž došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči havarovaný automobil zajistili, uniklý olej zasypali sorbentem.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého krajeFoto: HZS Královéhradeckého kraje