Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 19. 12. 2018 celkem 27 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:49
HK-JIL2-(1).jpg
V ulici Petra Jilemnického havaroval osobní automobil. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská.
hk-jIL1-(1).jpg
Vozidlu praskla pneumatika a narazilo do plotu. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči místo události zabezpečili, provedli opatření proti vzniku požáru a předali místo zásahu policii.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:13
HK-mARK1-(1).jpg hk-mARK2-(1).jpg
K dopravní nehodě dvou automobilů vyjeli ve středu ráno profesionální hasiči z centrální stanice. Vozidla se srazila v Markovické ulici. Hasiči zajistili vozy proti vzniku požáru a postarali se o úklid komunikace.

Hradec Králové – požár – 14:12
V ulici Profesora Smotlachy zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u požáru kontejneru na textil. Událost se obešla beze škody.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:33
Při dopravní nehodě v Pouchovské ulici došlo při couvání osobního automobilu ke sražení jedné osoby. Na místo byli povoláni také profesionální hasiči z centrální stanice. Zraněná osoba byla v péči záchranářů.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 17:49
TREBPo2-(1).jpg
V Pardubické ulici havarovaly na křižovatce s komunikaci I/11 dva osobní automobily. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a místní dobrovolná jednotka. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči zabezpečili místo události, zajistili havarované vozy proti vzniku požáru a po došetření nehody policií se postarali o úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – požár – 06:17
NOVA-pAK-ko-1-(1).jpg
V Komenského ulici zasahovali místní profesionální hasiči u požáru plastového kontejneru. Požár způsobil škodu asi 8 tisíc korun. Hasiči zlikvidovali plameny pomocí vysokotlakého proudu vody.

Nová Paka – požár – 22:27
Novopačtí profesionální hasiči vyjížděli ve středu večer k požáru keřů a odpadků na louce. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Rychnovek – požár – 11:29
ZVOLE1-(1).jpg
V části Zvole zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře a místní dobrovolná jednotka u požáru garáže. Ta se nacházela v blízkosti rodinného domu, ale dům požárem bezprostředně ohrožen nebyl. Při příjezdu jednotek byla garáž v plamenech.
ZVOLE2-(1).jpg
Asi po 20 minutách se podařilo jednotkám požár lokalizovat, likvidace byla ohlášena v 12:31 hod. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena asi na 5 tisíc korun, příčina je předmětem vyšetřování. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 1,5 milionu korun.

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 13:21
V ulici Pod Výrovem pomáhali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují linkovému autobusu, který sjel zadní částí do příkopu. Hasiči autobus vyprostili bez poškození. Nikdo nebyl při události zraněn.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 16:47
sPY1-(1).jpg
Do katastru části Spy vyjeli k dopravní nehodě osobního automobilu profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Vůz vyjel mimo komunikaci, kde skončil v příkopu.
Spy2-(1).jpg
Na místě události zasahovaly všechny složky IZS, včetně letecké záchranné služby. Ve voze cestovala jedna osoba. I přes oživovací pokusy konstatoval přivolaný lékař smrt. Přesné okolnosti nehody i její příčinu vyšetřuje policie. Hasiči místo události zabezpečili a předali jej policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – požár – 01:19
Profesionální hasiči z Dobrušky mířili do ulice Čs. odboje, kde došlo na skládce k zahoření štěpky. Hasiči prolili místo požáru vodou, po rozhrnutí nakladačem ještě štěpku dohasili. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Podbřezí – dopravní nehoda – 12:51
K dopravní nehodě osobního automobilu mířili profesionální hasiči z Dobrušky. Nehoda se stala na silnici I/14 mezi Podbřezím a Chábory. Osobní automobil havaroval mimo komunikaci a narazil do stromu. Hasiči zabezpečili havarovaný vůz proti vzniku požáru, nehoda se obešla bez zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Žacléř – dopravní nehoda požár – 09:46
zACLER1-(1).jpg
K nehodě osobního vozidla vyjížděli do části Prkenný Důl profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře. Po svém příjezdu našli hasiči sjetý automobil ze stráně, dvě osoby byly zraněny.
ZACLER2-(1).jpg
Hasiči místo události zabezpečili, sjeté vozidlo pak zajistili pomocí navijáku. Jednotkám se podařilo následně vůz vyprostit zpět na komunikaci a předaly místo zásahu policistům.

Vítězná – požár – 17:42
VITEZNA1-(1).jpg
K nahlášenému požáru obytné maringotky vyjely do části Záboří celkem čtyři jednotky požární ochrany. Maringotka se nacházela v těžko přístupném terénu na louce.
VITEZNA2-(1).jpg
Objekt se nacházel už v pokročilé fázi požáru, při příjezdu jednotek byl celý v plamenech. Požár se nikam dál nešířil, hasiči jej dostali pod kontrolu těsně po 18. hodině. Kompletní likvidace požáru byla ohlášena v 19:25 hod. Hasiči museli následně ohořelou konstrukci maringotky rozebrat. Při události byl lehce zraněn majitel, hasiči jej ošetřili. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada v obytné maringotce.
VITEZNA3-(1).jpg
Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Hostinného, Hajnic a Vítězné.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje