Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 20. 12. 2018 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 11:59
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli v poledne přivoláni do ulice Exnarova k požáru kontejneru. Požár byl rychle pomocí vysokotlaku uhašen.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:53
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli odpoledne ke střetu dvou osobních vozidel, ke kterému došlo v ulici Kladská. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a odstavili je na okraj vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Dolany – dopravní nehoda – 12:51
Jičínští profesionální hasiči byli po poledni přivoláni k vozidlu, které havarovalo do příkopu mezi Dolany a Jičíněvsí. Řidička byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Jednotka automobil vyprostila zpět na komunikaci.

Chomutice – dopravní nehoda – 13:27
chomutice2.jpg
Profesionální hasiči z Hořic vyjeli dopoledne k nehodě osobního automobilu, ke které došlo poblíž Chomutic. Vozidlo se přetočilo přes střechu zpět na kola. Tři osoby utrpěly zranění. Zdravotnická záchranná služba odvezla dvě z nich na ošetření do nemocnice.

Ústí – dopravní nehoda – 14:15
usti2.jpg
Novopačtí profesionální hasiči byli odpoledne přivoláni k vozidlu, které vlivem smyku vyjelo mimo vozovku mezi Ústím a Bělou. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči vozidlo vyprostili zpět na komunikaci.

Milovice u Hořic – dopravní nehoda – 16:30
Profesionální hasiči z Hořic byli odpoledne přivoláni k dopravní nehodě tří osobních automobilů, ke které došlo na silnici I/35 mezi Klenicemi a Milovicemi. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči po naložení vozidel na odtah provedli úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – technická pomoc – 0:01
Náchodští profesionální hasiči otevřeli krátce po půlnoci zabouchnutý byt na Husově náměstí.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Hoděčín – únik nebezpečných látek – 12:06
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli po poledni přivoláni do Hoděčína k bagrem porušenému plynovému potrubí. Pracovníci plynárenské pohotovostní služby potrubí zaškrtili a zabránili tak úniku plynu do ovzduší.

Olešnice v Orlických horách – záchrana osob  – 13:02
Místní dobrovolní hasiči vyprostili po poledni jednu osobu z výtahu domu v Olešnici v Orlických horách. Výtah poté provizorně opravili

Dobruška – požár – 15:56
dobruska2.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují, Opočna a Dobrušky vyjeli odpoledne do ulice Orlická k požáru do bytu domu.
dobruska1.jpg
Z bytu vycházel kouř. Hasiči v dýchací technice provedli průzkum bytu. Jednalo se o požár počítače. Jednotky zakouřené prostory odvětraly. Škoda byla odhadnuta na 200 tis. Kč, pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla technická závada na zesilovači.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 0:35
Profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolní hasiči vyprostili na Špindlerovce pomocí navijáku zapadlé vozidlo, které bránilo provozu na komunikaci.

Rýchory – záchrana osob – 10:36
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Horního Maršova a Žacléře byli přivoláni do Rýchor k transportu pacienta do sanitky. Hasiči dopravili osobu k sanitnímu vozu na skútru.

Trutnov – dopravní nehoda – 22:48
trutnov3.jpg
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Úpice vyjeli v nočních hodinách k dopravní nehodě osobního vozidla a autobusu. Ke zranění osob nedošlo.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje