Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 2. 1. 2019 celkem 27 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Vysočany – technická pomoc – 8:28
Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli ráno přivoláni do Vysočan. Jednotka v bytě zkontrolovala trámy v okolí komína. Ty byly lehce ohořelé a hasiči byl vydán zákaz
ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Boháňka – technická pomoc – 5:01
Hořičtí profesionální hasiči odstranili v časných ranních hodinách spadlý vzrostlý smrk z vozovky poblíž Boháňky.

Třebovětice – technická pomoc – 7:46
Podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice odstranili ráno spadlou větší větev z komunikaci v Třebověticích.

Kamenice – dopravní nehoda – 16:56
Jičínští profesionální hasiči byli odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo na namrzlé vozovce a skončilo převrácené na střeše. Nehoda se stala na silnici mezi Konecchlumím a Úlibicemi. Řidič byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči automobil vyprostili zpět na vozovku.

Hradčany – dopravní nehoda – 18:28
Jičínští profesionální hasiči vyjeli odpoledne k osobnímu automobilu, který havaroval do stromu do příkopu mezi Hradčanami a Popovicemi. Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službu do nemocnice.
ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – technická pomoc – 8:49
Náchodští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči otevřeli ráno byt v ulici Náchodská. Uvnitř se nikdo nenacházel.

Rožmitál – technická pomoc – 11:29
Broumovští profesionální hasiči odstranili před polednem strom, který hrozil pádem na komunikaci.

Pěkov – dopravní nehoda – 13:30
pekov2-(1).jpg
Broumovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo vozovku a převrátilo se na střechu. Hasiči vůz zabezpečili
a pomohli dvěma osobám ven. Ty byly poté předány do péče zdravotnické záchranné služby, která je odvezla na vyšetření do nemocnice. Hasiči otočili vozidlo zpět na kola a vyprostili jej na komunikaci. Poté provedli úklid vozovky.

Dolní Teplice – technická pomoc – 14:40
teplice2-(1).jpg
Broumovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují vyprostili odpoledne zapadlý autobus.
ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Příkazy – technická pomoc – 0:17
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou odstranili v noci spadlé větve ze silnice.

Doudleby nad Orlicí – záchrana osob – 3:22
Rychnovští profesionální hasiči byli v noci přivoláni do domu v ulici Školní. Policie se ke staršímu muži, který ležel na toaletě, dostala jako první. Resuscitace byla neúspěšná a lékař konstatoval smrt.

Záměl – dopravní nehoda – 7:22
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli ráno přivoláni k osobnímu automobilu, které havarovalo mezi Potštejnem a Doudlebami. Vozidlo se střetlo se srnou a vjelo částečně do potoka. Hasiči vůz vyprostili. Ke zranění osob nedošlo.

Bačetín – dopravní nehoda – 8:28
Profesionální hasiči z Dobrušky vyjeli ráno k vozidlu, které vyjelo mimo vozovku a narazilo do stromu. Hasiči provedli na automobilu protipožární opatření. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Pěčín – dopravní nehoda – 10:00
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách vyjeli dopoledne ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal v Pěčíně. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a odstavili je mimo vozovku.

Panské Pole – dopravní nehoda – 12:57
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách byli po poledni přivoláni k vozidlu, které havarovalo mimo vozovku na střechu mezi Rokytnicí a Bartošovicemi. Nikdo nebyl zraněn.

Olešnice v Orlických horách – technická pomoc – 14:36
olesnice2-(1).jpg  olesnice1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, Dobrušky a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách byli odpoledne přivoláni k zapadlému autobusu. Jednotky pomocí vyprošťovacího automobilu autobus vyprostily.

Dobruška – technická pomoc – 15:02
Profesionální hasiči z Dobrušky otevřeli odpoledne byt v ulici Solnická. Dítě uvnitř bylo v pořádku.

Zdelov – záchrana osob – 19:23
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí otevřeli večer rodinný dům. Žena byla předána do péče zdravotnické záchranné služby.
ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 2:59
Profesionální hasiči z Trutnova otevřeli v noci byt v ulici Rudolfa Frimla. Osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby.

Trutnov – technická pomoc – 11:27
Trutnovští profesionální hasiči otevřeli před polednem zabouchnutý byt v ulici Pomněnková. Dítě uvnitř bylo v pořádku.

Lampertice – dopravní nehoda – 15:13
lamparice2-(1).jpg
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Žacléře byli krátce před polednem přivoláni cisterně, která se převrátila na bok. Došlo k úniku provozních kapalin. Jednotky únik zlikvidovali pomocí sorbentu. Cisterna byla prázdná.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 15:13
Profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolní hasiči vyprostili zapadlé osobní vozidlo, které blokovala vozovku.

Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc – 18:05
Královédvorští profesionální hasiči otevřeli odpoledne byt v ulici J. Bílina. Uvnitř ležela na zemi při vědomí seniorka, kterou zdravotnická záchranná služba odvezla do nemocnice.

Rudník – dopravní nehoda – 22:50
Vrchlabští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Hostinného vyjeli v noci k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala mezi Vrchlabím a Rudníkem. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a provedli úklid komunikace.

Alena Kuthanová, DiS.- asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje