Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

04.01.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 3. 1. 2019 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Předměřice nad Labem – dopravní nehoda – 12:40
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla, které se ocitlo v příkopu. Posádka vozu nebyla zraněna.

Hradec Králové – požár – 18:15
HK-Sladkovsakeho.jpg
Ve Sladkovského ulici likvidovali profesionální hasiči z centrální stanice požár v opuštěném objektu. Došlo zde k zahoření odpadu, prohořel strop a požár se dostal do mezistropí. Hasičům se podařilo požár uhasit během asi půl hodiny. Aby zkontrolovali skrytá ohniska, museli rozebrat část stropu. Místo následně zkontrolovali termokamerou. Při požáru nevznikla žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 14:1
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Nehoda se stala na ulici 17. listopadu. Jedna osoba utrpěla zranění, do péče si ji převzali záchranáři. Jednotka místo události zajistila a následně jej předala policistům.

Jičíněves – dopravní nehoda – 15:38
Profesionální jednotka z Jičína a dobrovolná jednotka z Kopidlna vyjely k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, které se střetly na komunikaci I/32. Všechny osoby se nacházely po srážce mimo havarované vozy, jedna byla zraněna. Jednotka zabezpečila auta proti vzniku požáru, pomohla s jejich naložením na odtah a odstranila následky nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – technická pomoc – 06:06
Na náměstí Čs. armády došlo k havárii vodovodního řadu a unikalo zde větší množství vody. Na místo byli povoláni profesionální hasiči z Náchoda, kteří místo události zabezpečili a zapáskovali. O situaci byli vyrozuměni pracovníci VaK.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – dopravní nehoda – 07:17
Na křižovatce na komunikaci I/14 došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Dvě osoby se při nehodě zranily. Poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Dobrušky, kteří místo zásahu zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru. Z jednoho z havarovaných vozů unikaly provozní kapaliny, jednotka zasypala skvrny sorpčním materiálem. Po odstranění následků nehody předali hasiči místo zásahu policistům.

Bartošovice v Orlických horách – dopravní nehoda – 10:16
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách zasahovali u dopravní nehody dodávky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Svídnice – dopravní nehoda – 10:20
svidnice1-(1).jpg  svidnicve-2.jpg
U dopravní nehody osobního vozidla na silničním úseku mezi Svídnicí a Krchleby zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Osobní vozidlo značky Škoda Favorit skončilo převrácené mimo vozovku na střeše. Jedna osoba se při nehodě zranila, hasiči jí poskytli první předlékařskou péči a následně se o ni postarali záchranáři. Hasiči vůz převrátili zpět na kola, aby zabránili úniku provozních kapalin. Následně provedli opatření proti vzniku požáru.

Dobruška – dopravní nehoda – 10:52
Mezi Dobruškou a obcí Provoz havaroval osobní automobil, který sjel do příkopu. Na místo zásahu přijeli profesionální hasiči z Dobrušky, kteří pomohli s vytažením vozu zpět na komunikaci. Nikdo nebyl při události zraněn.

Kunvald – dopravní nehoda – 16:00
kunvald1.jpg  kunvald2.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Rokytnice v Orlických horách vypomáhali u dopravní nehody na území Pardubického kraje. Havaroval zde autobus s několika dětmi a dospělými. Jednotka z Rokytnice v O. h. vypomohla kapacitně s dopravním automobilem, kde se mohla posádka autobusu schovat před zimou, a z Rychnova nad Kněžnou mířil na místo vyprošťovací automobil.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 03:13
K dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo do zídky, vyjížděli profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolná jednotka. Nehoda se obešla bez zranění, hasiči uvolnili a vytáhli havarovaný automobil pomocí navijáku. Následně bylo vozidlo odtaženo a místní jednotka dále zlikvidovala uniklé provozní kapaliny.

Vrchlabí – požár – 07:48, 13:02
Do Jihoslovanské ulice mířili dvakrát během jednoho dne profesionální hasiči z Vrchlabí. V ranních hodinách oznámili obyvatelé domu požár sazí v komíně. Hasiči saze srazili a kotel odpojili. Během dne však došlo k dalšímu zadýmení komínového tělesa a hasiči vyjížděli na místo znovu. Důvodem opětovného zahoření bylo, že se v komíně uvolnil zbytek sazí. I ty hasiči vybrali a předali místo zásahu majiteli. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje