Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

23.01.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 22. 1. 2019 celkem 15 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 06:36
V části Březhrad zasahovali profesionální hasiči z obou hradeckých stanic i místní dobrovolná jednotka. Došlo zde k poruše lokomotivy vlaku, který následně zastavil mimo nástupiště. Hasiči museli evakuovat z nepojízdného vlaku celkem 86 osob. Na místo zásahu vyjel také hasičský evakuační autobus, který pomohl s přepravou cestujících na hradecké hlavní nádraží. Nikdo nebyl při události zraněn.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 12:16
Na Gočárově třídě havarovala tři osobní vozidla, přičemž nikdo z posádky automobilů nebyl zraněn. Po střetu došlo k většímu poškození vozidel a také k úniku provozních kapalin. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Uniklé provozní náplně zasypali sorbentem a postarali se o odstranění následků nehody.

Hradec Králové – požár – 13:57
Ve Střelecké ulici začal hořet osobní automobil, na místo vyrazili profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Hořet začalo podle oznamovatele v motorové části, vozidlo však bylo uhašeno před příjezdem jednotky. Škoda byla vyčíslena na asi 5 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Černčice – technická pomoc – 11:18
Profesionální hasiči z Dobrušky i dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují mířili do Černčic, kde na potoku Mlýnský náhon zamrzla stavidla a voda nemohla odtékat. Hasičům se podařilo stavidla uvolnit.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Doudleby nad Orlicí – záchrana osob  – 06:16
Profesionálním hasičům z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolným jednotkám z Vamberka a Doudleb nad Orlicí byl vyhlášen poplach kvůli zraněné osobě, která se nacházela za zámeckým parkem. Hasiči osobu, která upadla na zem a nemohla se zvednout, našli, poskytli jí první předlékařskou pomoc a starali se o ni do příjezdu záchranářů.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Havlovice – požár – 20:29
havlovice1-(1).jpg
Celkem tři jednotky hasičů zasahovaly u požáru přístřešku na dřevo a stodoly. Objekty se nacházely v bezprostřední blízkosti domu. Požár dostali hasiči pod kontrolu pomocí dvou C proudů, lokalizovali jej ve 21:15. Oheň se rozšířil z přístřešku také pod střechu stodoly. Jednotky prováděly průzkum v zakouřených prostorech za použití dýchací techniky, aby našly všechna skrytá ohniska.
havlovice2-(1).jpg
Zasahujícím hasičům se podařilo před plameny uchránit obytnou část domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, díky zásahu se podařilo zachránit hodnoty ve výši asi 2 milionů korun. Příčinou požáru je s největší pravděpodobností nedbalostní jednání nezjištěné osoby. Na místě požáru zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Úpice a Havlovic.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje