Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 23. 1. 2019 celkem 15 událostí.
ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:40
roudnice2-(1).jpg
Na silnici č. I/11 v katastru obce Roudnice došlo k dopravní nehodě nákladního vozidla a převozového sanitního vozu. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, na místě spolupracovaly všechny složky IZS včetně letecké záchranné služby. Na místo zásahu spěchali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolní hasiči z Nechanic. Zároveň byla vyslána také jednotka z centrální hradecké stanice, která byla po cestě odvolána.
roudnice4-(1).jpg
Převozová sanitka narazila po střetu do zábradlí silničního mostku a následně skončila na kolech v poli. Jednotka místo zásahu zajistila, provedla opatření proti vzniku požáru a postarala se o odstranění následků nehody. Komunikace I/11 byla po dobu záchranných a likvidačních prací kyvadlově průjezdná. Okolnosti dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování Policie ČR, která si místo zásahu od hasičů převzala. Jednotky se vracely zpět na stanice před 13. hodinou

Hradec Králové – dopravní nehoda – 12:31
Profesionální jednotka z centrální stanice zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla v ulici Pod Zámečkem. Vůz narazil do informační tabule, osoba z něj skončila po nárazu v péči záchranářů. Hasiči místo nehody zajistili, konstrukce tabule byla poškozena. Místo zásahu si následně převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – požár – 18:30
horice1-(1).jpg
Ve Všehrdově ulici začalo hořet v komíně rodinného domu. Na místo zásahu vyjely tři jednotky hasičů. Průzkumem zjistily, že po přiložení do kamen začaly z komína létat jiskry a došlo k zakouření prostor. Hasiči objekt přirozeně odvětrali, pomocí termokamery prohlédli celou plamenovou cestu, naštěstí nedošlo k poškození komínového tělesa. Událost se obešla beze škody. Na místě události zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic a dále také dobrovolná jednotka z Miletína.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – záchrana osob – 00:39
Ve Smetanově ulici pomohla broumovská jednotka profesionálních hasičů záchranářům s transportem pacienta do sanitního vozu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 19:13
rychnov-nK3-(1).jpg  Rychnov-nK2-(1).jpg Rychnov-nK1-(1).jpg
V Mírově ulici došlo k nehodě, kdy osobní automobil narazil do stojících vozidel. Celkem byly poškozeny čtyři automobily. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které jednotka zasypala sorbentem. Po zadokumentování místa události zajistili hasiči odstranění následků nehody, úklid vozovky a zároveň odstranili havarovaná vozidla mimo komunikaci. Místo zásahu si převzali policisté.

Lewin Klodzki (Polsko) – požár – 20:24
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách byli vysláni na základě žádosti polských kolegů k požáru rodinného domu nedaleko obce Lewin Klodzki. Při příjezdu jednotek na místo byl požár lokalizován a výpomoc českých cisteren již nebyla nutná. Jednotky se tak vrátily zpět na své stanice. V letošním roce se jednalo o první případ, kdy vyjížděly jednotky z Královéhradeckého kraje na výpomoc na polskou stranu hranic.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – záchrana zvířat – 08:55
Do mateřské školy v Novodvorské ulici vyjížděli profesionální hasiči z Trutnova. Školník nahlásil, že se v areálu školky nachází srnka. Jednotka místo prohledala, srnka však stihla přeskočit plot a utéct.

Rudník – dopravní nehoda – 15:08
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla s kolovým bagrem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči se postarali o provedení protipožárních opatření a zasypali uniklé provozní náplně sorbentem. Následně pomohly jednotky s naložením na odtah a odstranily zbylé následky dopravní nehody.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje