Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 28. 1. 2019 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 08:25
hk-nafta-3-(1).jpg
Proražená nádrž odtahovaného nákladního vozidla a následný masivní únik nafty na silnici zaměstnaly na dopoledne profesionální jednotku z centrální hradecké stanice. Do ulice Víta Nejedlého musela vyjet také speciální technika, která se využívá při úniku nebezpečných látek – chemický kontejner a kontejner na likvidaci ropných látek.
hk-nafta-5-(1).jpg
Vytékající kapalinu z nádrže se podařilo hasičům brzy zastavit, k ohrožení životního prostředí nedošlo. Nafta se dostala pouze na komunikaci, kde ale zasáhla plochu asi 50x12 m. Tam, kde se tvořily ve vyjetých kolejích na silnici kaluže, hasiči naftu odčerpali, zbytek povrchu zasypali sorbentem. Následně zajistila jednotka úklid komunikace, o pomoc požádal velitel zásahu také projíždějící zametací vůz městských technických služeb. Provoz na komunikaci byl po dobu likvidačních prací stažen do jednoho jízdního pruhu.

Opatovice nad Labem – dopravní nehoda – 09:12
opatovice-nL1-(1).jpg
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská byla vyslána na území sousedního kraje k dopravní nehodě osobního vozidla, které havarovalo na silnici vedoucí pod silnicí D35. Automobil skončil po nehodě mimo vozovku na boku, osoba se z něj dostala sama bez pomoci hasičů a bez zranění. Jednotka zajistila místo události a následně předala místo zásahu hasičům ze stanice Pardubice.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 12:34
hk-csa-(1).jpg
Profesionální jednotka z centrální stanice byla vyslána k dopravní nehodě dvou osobních vozidel v ulici Československé armády. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotka místo zásahu zajistila a postarala se o úklid komunikace, kde byly rozsypané střepy.
ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 10:43
Profesionální jednotce z Jičína pomáhala s otevřením dveří bytu na náměstí V. Čtvrtka.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – požár – 00:34
Jaromer-josef1-(1).jpg
Do Engeho ulice v jaroměřské části Josefov mířili profesionální hasiči z Jaroměře. Hořel zde osobní automobil. Jednotka dostala požár rychle pod kontrolu, nikdo nebyl při události zraněn. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun, příčina je předmětem vyšetřování.

Náchod – únik nebezpečných látek – 16:17
Profesionální jednotka hasičů z Náchoda zasahovala v Raisově ulici, kde se postarala o likvidaci uniklé nafty ze stojícího vozidla na parkovišti.

Dolany – dopravní nehoda – 18:51
Dopravní nehoda dvou osobních vozidel se stala na silnici I/33 na úseku mezi Dolany a Svinišťany. Při události byla jedna osoba zraněna, na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Jednotka místo zásahu zajistila a zasypala uniklé provozní kapaliny sorbentem.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 23:14
V ulici Na Drahách kontrolovali profesionální rychnovští hasiči nahlášený únik vody z vodovodního potrubí, místo zabezpečili a předali správci.
ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyly zaznamenány žádné zásahy.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje