Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

30.01.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 28. 1. 2019 celkem 12 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Opatovice nad Labem – dopravní nehoda – 12:55
Profesionální jednotka z centrální stanice vyjela na žádost sousedního kraje k dopravní nehodě osobního vozidla do Opatovic nad Labem. Vůz zde narazil do sloupu veřejného osvětlení a zaparkovaného vozidla. Hasiči spolupracovali na zajištění místa zásahu s jednotkou ze stanice Pardubice, která si pak následně věc převzala, a hradečtí hasiči se vrátili zpět na stanici.

Mžany – požár – 14:13
mzany5-(1).jpg
Osmi jednotkám hasičů byl vyhlášen požární poplach v úterý, 29.1. 2019,  odpoledne. Na krajské operační a informační středisko byl nahlášen požár haly drůbežárny v obci Mžany s tím, že se z oken valí dým.
mzany1-(1).jpg
Při příjezdu hasičů na místo události byla požárem zachvácena část objektu, který má celkové rozměry 60x10 m. Jednotky požární ochrany se soustředily především na to, aby zabránily dalšímu šíření požáru a uchránily tak druhou polovinu haly. K hašení byla využita také výšková technika, a sice automobilová plošina Bronto.
mzany6-(1).jpg
V době vzniku události se žádná zvířata v drůbežárně nenacházela, ale požár zde poničil vnitřní vybavení a částečně i střešní konstrukci haly. Hasiči museli při likvidaci ohnisek požáru rozebrat část podhledů a vyvézt podestýlku na volné prostranství mimo objekt.
stazeny-soubor-(5).jpg   stazeny-soubor-(6).jpg
Likvidace požáru byla ohlášena před 20. hodinou. Na místě události zůstaly jednotky SDH Sovětice a Mžany, které budou hlídat požářiště až do zítřejšího dne.
stazeny-soubor-(7).jpg

Příčina požáru je předmětem vyšetřování, škoda bude podle prvních odhadů dosahovat částky jednoho milionu korun.
mzany2-(1).jpg
Při likvidaci požáru zasahovali profesionální hasiči z Hořic a centrální stanice Hradec Králové a dále jednotky SDH Nechanice, Mžany, Sovětice, Chlum(Všestary), Hořiněves a podniková jednotka z ČEPRO Cerekvice nad Bystřicí a.s. Dobrovolní hasiči z Hořic drželi zálohu na stanici.

Nepolisy – požár – 16:37
nepolisy1-(1).jpg
Šest jednotek požární ochrany bylo vysláno do části obce Luková, kde začal hořet zahradní domek. V objektu se v tu chvíli žádné osoby nenacházely, nikdo nebyl při události zraněn. Hasiči použili k likvidaci požáru vodní C proud, plameny dostali pod kontrolu do deseti minut od nahlášení události. Požár byl zapříčiněn nedbalostí majitele, škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Jednotkám se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 50 tisíc korun.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova, jednotka z Hradce Králové byla po cestě odvolána zpět. Dále se na likvidaci události podílely jednotky SDH Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov, Nepolisy a Kosice.

Hradec Králové – požár – 17:21
Profesionální jednotce z centrální stanice byl vyhlášen požární poplach kvůli nahlášenému požáru autobusu. Ten měl začít hořet v motorové části. Požár se podařilo uhasit řidiči ještě před příjezdem jednotek na místo události. Hasiči se následně postarali o ochlazení motoru pomocí vysokotlakého proudu vody. V autobuse cestovalo kromě řidiče dalších 7 cestujících, všichni byli v pořádku. Příčinou požáru byla technická závada na vozidle, škoda byla vyčíslena na asi 20 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Sobotka – dopravní nehoda – 10:15
soborka1-(1).jpg
V katastru části Staňkova Lhota došlo na silnici I/16 k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla. Na místo události spěchali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky.
sobotka2-(1).jpg
Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči místo události zajistili, komunikace byla na krátkou dobu uzavřena a následně zprůjezdněna jedním jízdním pruhem. Po došetření nehody se jednotky postaraly o odstranění následků a úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – technická pomoc – 16:24
Ve Velichovské ulici pomohli profesionální hasiči s nouzovým otevřením dveří bytu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Skuhrov nad Bělou – požár – 19:56
skuhrovicew1-(1).jpg
K nahlášenému požáru v kuchyni rodinného domu ve Skuhrově nad Bělou spěchaly čtyři jednotky požární ochrany. Celý dům byl v době příjezdu hasičů na místo události zakouřen. Jedna osoba byla zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Na likvidaci požáru kuchyňské linky nasadili hasiči vysokotlaký proud vody. Dále museli linku rozebrat, aby odhalili případná skrytá ohniska. Jednotky průběžně kontrolovaly požářiště termokamerou a dům odvětrávaly pomocí přetlakové ventilace. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun, ale díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 3,5 milionu korun. Příčinou požáru byla nedbalost, v kuchyni došlo ke vznícení při přípravě potravin.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotky SDH Solnice, Skuhrov nad Bělou a podniková jednotka Škoda Kvasiny.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 21:04
Profesionální hasiči z Trutnova pomáhali s nouzovým otevřením dveří bytu v Dlouhé ulici.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje