Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 30. 1. 2019 celkem 12 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 07:57
V ulici U Koruny byl v objektu finančního úřadu spuštěn poplach elektronickou požární signalizací. Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči z obou hradeckých stanic. Nakonec zjistili, že prasklo potrubí teplé vody, což spustilo následně poplach.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová paka – dopravní nehoda – 15:30
Profesionální jednotka z Nové Paka odstraňovala následky po dopravní nehodě cyklisty v Krkonošské ulici.

Bystřice – dopravní nehoda – 15:42
Na silničním úseku mezi Bystřicí a Starými Hrady havarovala dvě osobní vozidla. Jeden z automobilů skončil po nehodě mimo komunikaci a hrozil dalším sjetím ze svahu. Nehoda se obešla bez zranění. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Libáně. Jednotky místo zásahu zajistily a následně pomohly s naložením vozidel na odtah.
ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Čermná – technická pomoc – 13:01
Profesionální jednotka z Náchoda zasahovala v obci Česká Čermná, kde pomocí výškové techniky odstraňovala ledové převisy z obecního domu. Hrozilo zde nebezpečí pádu na kolemjdoucí.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Svídnice – dopravní nehoda – 11:12
K dopravní nehodě do katastru části Suchá Rybná vyjížděli ve středu dopoledne profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Jeden z havarovaných automobilů skončil v příkopu, nehoda se však obešla bez zranění. Jednotky pomohly vytáhnout automobil z příkopu zpět na komunikaci a oba účastníci nehody pokračovali zpět v cestě.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hostinné – dopravní nehoda – 08:50
Profesionální jednotka z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného zasahovali v Husitské ulici u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči řídili v místě nehody provoz a dále zajišťovali místo události. Vyteklé provozní kapaliny zasypali sorpčním materiálem. Po dobu vyšetřování nehody musela být komunikace na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Jednotky se následně postaraly o úklid komunikace.

Trutnov – záchrana zvířete – 10:28
trutnov-pes2-(1).jpg
Na Horní promenádě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Zachraňovali zde psa, který byl v řece a nemohl se dostat zpět na břeh.
trutnov-pes1-(1).jpg
Zvíře se podařilo hasičům z vody vysvobodit, zabalili jej do deky a předali majitelce.

Trutnov – požár – 18:33
trutnov-kryb3-(1).jpg
Profesionální jednotka z Trutnova a dobrovolná jednotka Trutnov-Horní Staré Město byly vyslány do části Kryblice, do ulice Zahradní Město. Byl zde nahlášen požár komínového tělesa v rodinném domě. Při svém příjezdu hasiči viděli, že se kouří z opláštění. Museli srazit saze a komín vybrat.
trutnov-kryb1-(1).jpg
Okolí komína včetně mezistropních prostor pak ještě jednotky proměřily pomocí termokamery. Požár naštěstí nezpůsobil žárnou škodu.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje