Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 31. 1. 2019 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:09
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli dopoledne přivoláni do ulice Bratří Štefanů k dodávce, která havarovala mimo vozovku. Řidič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou na vyšetření do nemocnice.

Hradec Králové – záchrana osob – 11:05
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové pomohli dopoledne zdravotnické záchranné službě s transporte pacienta z bytu v ulici Modřínová do sanitky.

Hradec Králové – záchrana zvířat – 11:56
Štěně z řeky Labe zachránili kolem poledne profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Jednotka psa zahřála v autě, zatímco si majitelka došla pro automobil.

Chlumec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 12:58
clum3-(1).jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova spolu s dobrovolnými hasiči z Chlumce nad Cidlinou vyjeli odpoledne k dopravní nehodě dvou osobních vozidel do ulice Říhova.
clum1-(1).jpg  clum2-(1).jpg
Jednotky provedly na voze protipožární opatření a zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem. Hasiči automobily odstavili ke kraji komunikace a vozovku uklidili. Nikdo nebyl zraněn.

Horní Přím – dopravní nehoda – 14:46
Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská byli odpoledne přivoláni k osobnímu automobilu, které havarovalo do stromu mezi Dolním Přímem a Stěžírkami. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 18:09
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové zlikvidovali odpoledne v ulici Dřevařská pomocí sorbentu olejovou skvrnu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18:10
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli odpoledne do ulice Hořická, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Ke zranění osob nedošlo. Jedno z vozidel narazilo do domu a poškodilo okapový svod. Hasiči odstavili vozy tak, aby nebránily provozu.

Hradec Králové – záchrana osob – 20:25
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové otevřeli večer byt v ulici J. Masaryka. Na balkoně se nacházela seniorka, která zde byla zavřena. Dítě v bytě bylo v pořádku.

Krňovice – dopravní nehoda – 23:02
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a třebechovičtí dobrovolní hasiči byli před půlnocí přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo mimo komunikaci mezi Krňovicemi a Bělčí nad Orlicí. Ke zranění osob nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Rytířova Lhota – záchrana osob – 17:14
Jičínští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Sobotky byli odpoledne přivoláni k záchraně osoby, kterou zavalil strom. Muž byl po vyproštění transportován do sanitního vozu. Silně podchlazený byl poté transportován letecky do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Otovice – požár – 18:30
Broumovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni k požáru sazí v komíně domu v Otovicích. Jednotky saze srazily a komín vyčistily. K poškození komínového tělesa nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – záchrana osob – 18:28
Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči odpoledne otevřeli byt v ulici K Tabulkám. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 9:37
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna byli dopoledne přivoláni k zahoření transformátoru. Při příjezdu hasičů na místo již dráty e. vedení nejiskřily. Hasiči předali místo pracovníkům ČEZ.

Malé Svatoňovice – dopravní nehoda – 19:04
Trutnovští profesionální hasiči, drážní hasiči Nymburk a Česká Třebová a dobrovolní hasiči z Úpice a Malých Svatoňovic byli večer přivoláni do Malých Svatoňovic, kde došlo ke sražení osoby vlakem. Osoba na místě zemřela. Hasiči pomohli cestujícím z vlaku.

Lampertice – planý poplach – 21:58
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Žacléře, Trutnova – Horního Starého Města a Lampertic byli večer do Lampertic z důvodu nahlášení požáru. Hasiči na místě zjistili, že se jedná o neohlášené pálení.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje