Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.02.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 6. 2. 2019 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Opatovice nad Labem – požár – 16:46
Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice vyjeli na výzvu operačního střediska sousedního kraje do katastru Opatovic n. L., kde došlo na silnici I/37 k zahoření v motorovém prostoru osobního vozidla. Příčinou vzniku byla technická závada. Hradecká jednotka předala následně místo profesionálním hasičům ze stanice Pardubice a vrátila se zpět na základnu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 13:18
jicin-podebrad-(1).jpg
V Poděbradově ulici zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jičín u dopravní nehody tří osobních vozidel. Při nehodě byla zraněna jedna osoba. Hasiči zajistili místo události, odpojili akumulátory a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.

Sobotka – dopravní nehoda – 16:22
stank-lohoit3-(1).jpg  stankov-lohat2-(1).jpg  stankova-lhota1-(1).jpg
V katastru části Staňkova Lhota došlo na komunikaci I/16 ke střetu dvou osobních vozidel, na místo události byli vysláni profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale došlo k úniku provozních náplní. Jeden z havarovaných automobilů skončil po nehodě mimo komunikaci, druhý zůstal stát na silnici. Jednotky místo zásahu zajistily, havarované vozy zabezpečily proti vzniku požáru a postaraly se o odstranění následků dopravní nehody

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – záchrana osob – 13:42
V ulici Sídliště Křinické pomáhala jednotka profesionálních hasičů s otevřením zaseknutého výtahu, kde se nacházely dvě děti. Děti byly v pořádku z výtahu vyproštěny.

Náchod – záchrana osob – 18:19
Náchodští profesionální hasiči zajišťovali nouzové otevření bytu v Rybářské ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rybná nad Zdobnicí – technická pomoc – 07:06
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou pomáhala s uzavřením tekoucí vody ve sklepních prostorech
.
Přepychy – dopravní nehoda – 07:53
Profesionální jednotka z Dobrušky zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla. Automobil vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Nikdo nebyl při nehodě zraněn. Jednotka místo události zajistila, uniklé provozní kapaliny zasypala sorbentem a odstranila následky nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Branná – požár – 10:26
Jednotka profesionálních hasičů z Vrchlabí vyjela na oznámení požáru odpadu v popelářském autě. Odpad byl z vozidla na skládce v Dolní Branné vysypán a jednotka jej zahasila. Při události nevznikla žádná škoda.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje