Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 12. 2. 2019 celkem 14 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 07:34
V areálu hradeckého letiště zasahovala profesionální jednotka z centrální stanice a dobrovolní hasiči z Třebše u požáru plastové kanalizační jímky na přečerpávání. Příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci čerpadla. Z místa události evakuovali hasiči dvě osoby, nikdo nebyl při požáru zraněn. Během několika minut měly jednotky požár lokalizován. Škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – požár – 15:38
Do ulice V Hruštičkách mířili profesionální hasiči ze stanice Jaroměř. Likvidovali zde požár papírové krabice s popelem. Žárem z hořící krabice byla poškozena omítka domu a prasklo jedno z oken. Škoda byla vyčíslena asi na 7 tisíc korun.

Jaroměř – dopravní nehoda – 18:57
jaromer-Hrad1-(1).jpg
Profesionální jednotka z Jaroměře byla vyslána k nahlášené dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se střetla v Hradecké ulici na křižovatce s odbočkou do části Jezbiny. Nikdo nebyl při nehodě zraněn, ale z vozidel unikaly na komunikaci provozní náplně. Hasiči místo zásahu zajistili, kapaliny zasypali sorbentem. Vozidla poté jednotka odstranila mimo komunikaci a postarala se o úklid vozovky.

Jaroměř – požár – 21:44
jaromer3-(1).jpg
Profesionální a dobrovolné jednotce hasičů z Jaroměře a drážní jednotce SŽDC byl vyhlášen poplach kvůli nahlášenému požáru historického vagónu u výtopny na železnici. Vzhledem k tomu, že byl vagon přímo na kolejišti, bylo zajištěno vypnutí elektrického proudu v trakčním vedení. Požár jednotky lokalizovaly v 21:55, likvidace byla ohlášena v 23:41. Nikdo nebyl při události zraněn. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování, škoda byla předběžně vyčíslena asi na 100 tisíc korun. Svou činnost ukončily jednotky požární ochrany před půlnocí a vracely se zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – dopravní nehoda – 08:53
kostelec-nO1-(1).jpg
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí zasahovali u dopravní nehody tří osobních vozidel. Nehoda se stala na silnici mezi Kostelcem n. O. a obcí Tutleky. Jedno z vozidel zůstalo částečně mimo komunikaci v příkopu. Jedna osoba byla zraněna, hasiči jí poskytli první předlékařskou péči a poté si ji převzali do svých rukou záchranáři. Místo události jednotka zajistila a předala policistům.

Dobruška – požár – 10:49
V části Křovice likvidovali profesionální hasiči z Dobrušky požár odpadu. K zahoření došlo v kontejneru na vozidle. Odpad se poté podařilo řidiči vysypat na volnou plochu, kde nebylo nic dalšího požárem ohroženo. Při události nevznikla žádná škoda.

Rokytnice v Orlických horách – požár – 11:39
Rokytnice-v-O1-(1).jpg  Roytnice-vO3-(1).jpg
Krajské operační a informační středisko přijalo hlášení o požáru nízkopodlažní budovy u místního hřiště. V objektu se nachází fotbalové šatny a přilehlé prostory. Podle prvních informací se měl požár rozšířit na střechu budovy. Zalarmovány byly celkem čtyři jednotky požární ochrany. Průzkumem hasiči zjistili, že se požár dostal do mezistropí a během chvíle zastavili jeho další šíření. Plameny se podařilo uhasit pomocí vysokotlakého proudu vody. Následně musely jednotky rozebrat jednu stranu objektu tak, aby odhalily a dohasily skrytá ohniska. Likvidace byla ohlášena ve 13 hodin a dále byla majiteli nařízena osmihodinová dohlídka nad požářištěm.
Rokytnice-vO2-(1).jpg
Na místo události se dostavil také vyšetřovatel hasičů. Příčinou vzniku požáru byl s největší pravděpodobností špatný stav spalinové cesty. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi půl milionu korun. Nikdo nebyl při požáru zraněn.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotky SDH Rokytnice v Orlických horách a Pěčín. Zároveň byla vyžádána součinnost profesionální jednotky ze stanice Žamberk (HZS Pardubického kraje).

Deštné v Orlických horách – technická pomoc – 18:34
Na pomoc kamionu, který uvízl na komunikaci č. 311 vedoucí na Šerlich, vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolné jednotky z Deštného v Orlických horách a Orlického Záhoří. Kamion nebyl naložen, ale i přesto se 14tunové vozidlo na silnici, kam jej dovedla navigace, zaseklo a blokovalo průjezd. Pomocí traktoru dobrovolných hasičů z Orlického Záhoří se podařilo vytáhnout kamion až k Masarykově chatě, kde se otočil a v doprovodu hasičů a policistů sjel zpět do Deštného v O. h.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Úpice – záchrana osob – 05:13
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Úpice pomohli starší imobilní osobě v Palackého ulici.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje