Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 13. 2. 2019 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 01:41
hk-masaryk1-(1).jpg
Do zatopené části ulice Jana Masaryka vyjížděli ve středu po půlnoci profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Došlo zde k havárii na vodovodním řadu a voda se pomalu dostávala až ke vchodům do domu. Do příjezdu zástupce firmy spravující vodovody a kanalizace zajišťovala jednotka okolí a pročišťovala kanály, aby mohla voda odtékat.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 05:08
hk-brno1-(1).jpg
U kruhového objezdu v Brněnské ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody osobního vozidla a dodávky. Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Jednotka místo zásahu zajistila, komunikace byla v místě nehody průjezdná jedním jízdním pruhem.

Králíky – požár – 09:05
Do části Podoliby spěchali profesionální hasiči z Nového Bydžova. Byl zde oznámen požár osobního vozidla. Automobil hořel v motorové části, požár byl uhašen před příjezdem jednotek na místo události. Hasiči provedli následně protipožární opatření a odpojili akumulátor. Příčinou požáru byla technická závada v motorovém prostoru, škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:07
V Koutníkově ulici v části Plotiště nad Labem se střetla dvě osobní vozidla. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči místo zásahu zajistili, provedli opatření proto vzniku požáru a předali místo zásahu policistům.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 12:03
okruzni-2-(1).jpg
Jednotka z centrální hradecké stanice byla vyslána do Okružní ulice, kde se stala nehoda dvou osobních vozidel. Zdravotníci si do své péče převzali jednu zraněnou osobu. Hasiči místo zásahu zajistili, provedli opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátor.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – dopravní nehoda – 08:51
horice1-(1).jpg
U dopravní nehody traktoru s vlekem zasahovali profesionální hasiči z Hořic. V Riegrově ulici vyjel traktor mimo komunikaci a převrátil se i s vlekem do příkopu. Z vozidla unikly do okolního prostředí nafta a olej, došlo také k malému úniku do blízkého potoka.
horice2-(1).jpg
Hasiči unikající provozní kapaliny jímali a po došetření nehody policisty pomohli s vyproštěním traktoru. Poté se jednotka postarala o sanaci půdy, do které se uniklý olej a nafta vsákly.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Adršpach – technická pomoc – 14:46
adrzbach-(1).jpg
Při záchraně zraněné osoby z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách spolupracovaly složky IZS. Na místo byl vyslán také vrtulník LZS se záchranáři a jedním hasičem-lezcem z centrální hradecké stanice na palubě. Společně byli připraveni provést záchranu zraněné osoby v podvěsu. Člověk se nacházel asi 1,5 kilometru od vchodu do skal na zledovatělém a neudržovaném terénu. Hasiči, kteří byli přímo ve skalách, nakonec osobu snesli k vozu a dopravili ji ke vchodu do skal, kde už čekal sanitní vůz. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Adršpachu.

Náchod – dopravní nehoda – 18:27
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel v Malém Poříčí vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda. Hasiči místo zásahu zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru. V místě nehody usměrňovali dopravu a následně se postarali o odklizení vozidel a úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Rudník – technická pomoc – 21:11
Profesionální jednotka z Vrchlabí pomáhala v Rudníku s nouzovým otevřením zabouchnutých dveří.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje