Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 14. 2. 2019 celkem 14 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Libišany – dopravní nehoda – 18:07
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská byla vyslána na silnici D35, kde došlo blízko sjezdu na Libišany k dopravní nehodě dvou osobních vozidel a jednoho nákladního. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči pomohli se zajištěním místa události a poté předali místo zásahu profesionální jednotce z Pardubic.

Čeperka – dopravní nehoda – 18:23
V protisměru nedaleko od místa předchozí nehody pomáhali profesionální hasiči ze stanice HK-Pražská u dopravní nehody osobního vozidla, u kterého došlo k proražení olejové vany. Nehoda se obešla bez zranění.

Hradec Králové – záchrana osob – 23:25
V Baarově ulici pomáhali profesionální hasiči z centrální stanice se snesením pacienta do sanitního vozu ZZS.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 09:36
V ulici U Stadionu zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Otevírali zde nouzově dveře bytu, kde se nacházelo malé dítě.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Božanov – únik nebezpečných látek – 09:47
Profesionální jednotka z Broumova odstraňovala uniklé provozní kapaliny, které vytékaly z osobního vozidla po technické závadě. Látka unikla na 150 metrů dlouhý úsek.

vybuch.jpg
Náchod – výbuch/požár – 14:22
qqqq-(1).jpg
Šest jednotek požární ochrany bylo vysláno k nahlášenému výbuchu v bytě v posledním patře panelového domu v Pražské ulici. Exploze poničila vnitřek bytu a vyrazila ven okna i s rámy, které dopadly na chodník a komunikaci před domem.
qqq-(1).jpg
Po výbuchu došlo také k zahoření menšího rozsahu v prostorách bytu, hasiči však dostali požár velmi rychle pod kontrolu a zlikvidovali jej. Kvůli podezření, že výbuch mohl zapříčinit plyn, uzavřely jednotky také hlavní uzávěr plynu. Při události byla jedna osoba zraněna, do péče si ji převzali záchranáři.
q-(1).jpg
Hasiči provedli průzkum prostor, zda zde nehrozí další nebezpečí, ale ke zjevné destrukci objektu nedošlo. Evakuace obyvatel domu nebyla nutná. Po zajištění místa události se jednotky postupně vracely zpět, poslední odjížděly před 18. hodinou.

qq-(1).jpg

Na místě spolupracovaly všechny složky IZS, byli přivoláni také pracovníci plynárenské společnosti. Okolnosti vzniku události jsou nyní předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty se pohybují ve výši asi 1,8 milionu korun.
K zásahu byli vysláni profesionální hasiči z Náchoda a jednotky SDH Náchod (Běloves a Lipí), Dolní Radechová, Horní Radechová, Velké Poříčí a Nové Město nad Metuj

Jaroměř – dopravní nehoda – 19:10
jaromer1-(1).jpg
V Královédvorské ulici se střetla na křižovatce dvě osobní vozidla, na místo spěchali místní profesionální hasiči. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, došlo také k úniku provozních kapalin.
jaromer-2-(1).jpg
Zraněného člověka si do své péče převzali záchranáři, hasiči zajistili místo události a uniklé kapaliny zasypali sorbentem. Po došetření nehody odstranila jednotka osobní vozy mimo komunikaci a postarala se o závěrečný úklid.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Mokré – dopravní nehoda – 12:23
K dopravní nehodě osobního vozidla v katastru obce Mokré vyjížděli profesionální hasiči z Dobrušky. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci do příkopu, nikdo nebyl při nehodě zraněn. Jednotka místo zásahu zajistila, odtah si obstaral majitel vozidla.

Pohoří – dopravní nehoda – 16:54
Profesionální hasiči z Dobrušky zasahovali u dopravní nehody motocyklu se zraněním jedné osoby. Jednotka zajistila místo události a asistovala záchranářům při poskytování první pomoci. Na místě spolupracovaly všechny složky IZS. Byl povolán také vrtulník LZS, který transportoval pacienta do zdravotnického zařízení.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Kohoutov – dopravní nehoda – 05:04
Profesionální jednotka ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Hajnice zasahovaly u dopravní nehody osobního automobilu. Vůz narazil do plotu u rodinného domu a vytékaly z něj provozní kapaliny. Jednotky následně havarovaný vůz uvolnily a odstranily jej mimo vozovku.

Trutnov – dopravní nehoda – 09:37
trutnovn-bab2-(1).jpg
V části Babí havarovaly dva osobní automobily. Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře.
trutnov-bab3-(1).jpg
Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Hasiči zabezpečili vozidla proti vzniku požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorpčním materiálem. Po došetření nehody odstavili auta mimo komunikaci a postarali se o závěrečný úkli.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje