Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 18. 2. 2019 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 17:54
N-Bydzov-(1).jpg
U dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu zasahovali v pondělí v podvečerních hodinách v ulici Karla IV. profesionální hasiči z Nového Bydžova. Hasiči poskytli zraněné osobě z motocyklu první pomoc a do příjezdu záchranářů jí zajistili tepelný komfort. Dále se jednotka postarala o zabezpečení místa události a následně jej předala policistům.
ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – dopravní nehoda – 14:39
horice-D1-(1).jpg  horice-D3-(1).jpg
V blízkosti obce Dachovy zasahovali profesionální hasiči z Hořic u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Komunikace byla v místě umrzlá, byl sem vyslán sypač.
HoriceD2-(1).jpg
Po došetření nehody zajistili hasiči odstranění následků dopravní nehody.

Jičín – dopravní nehoda – 19:40
Na silnici I/16 havarovala dvě osobní vozidla, na místo mířila profesionální jednotka z Jičína. Jedno z havarovaných aut skončilo po nehodě v příkopu převrácené na střechu. Hasiči zabezpečili místo události a provedli opatření proti vzniku požáru. Jedna osoba se při nehodě zranila. Převrácený automobil vrátila jednotka následně zpět na kola a předala místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 07:32
C-kostelec-(1).jpg
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce spěchali do Jiráskovy ulice. Došlo zde k dopravní nehodě nákladního automobilu, který porazil nezletilou osobu. Hasiči poskytli dítěti první předlékařskou péči a starali se o něj do příjezdu záchranářů. Na místo byl vyslán také vrtulník letecké záchranné služby.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bačetín – dopravní nehoda – 01:56
K dopravní nehodě osobního automobilu mířili profesionální hasiči z Dobrušky. Nehoda se stala na silnici č. 309 mezi Bačetínem a Dobruškou. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob. Jednotka místo událost zajistila a pomohla s transportem pacientů do sanitních vozů. Havarovaný vůz, který skončil mimo komunikaci v poli, hasiči zajistili proti vzniku požáru.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 18:09
Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům v Trutnově a dobrovolným jednotkám Trutnov-Horní Staré Město a Úpice. Důvodem byl požár pojistkové skříně na objektu tělocvičny v Náchodské ulici. Příčinou požáru byla technická závada, škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun.

Trutnov – požár – 22:09
Do části Bohuslavice mířili profesionální hasiči z Trutnova. V popelářském voze došlo k zahoření převáženého odpadu. Jednalo se o malé ohnisko, hasiči prolili odpad vodou. Při události nevznikla žádná škoda.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje