Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 19. 2. 2019 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nebyla zaznamenána žádná udalost

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – požár – 13:17
Novopačtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni k požáru sazí v komíně domu v ulici Nádražní. Hasiči saze srazili a komín vyčistili. Poté místo zkontrolovali pomocí termokamery.

Brtev – požár – 22:53
Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolní hasiči z Lázní Bělohrad vyjeli v nočních hodinách k požáru sazí v komíně. Jednotky komín vyčistily a vybraly saze. Ke škodám na majetku nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hony – dopravní nehoda – 6:40
hony2-(1).jpg
Broumovští profesionální hasiči vyjeli ráno k osobnímu vozidlu, které havarovalo do příkopu mezi Broumovem a Pěkovem. Hasiči pomocí navijáku vůz vyprostili. Nehoda se obešla bez zranění.

Svinišťany – dopravní nehoda – 15:13
Profesionální hasiči z Jaroměři byli odpoledne přivoláni ke střetu osobního a nákladního automobilu, který se stal na silnici I/33 ve Svinišťanech. Došlo k úniku provozních kapalin, který jednotka pomocí sorbentu uklidila z vozovky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Pěčín – dopravní nehoda – 15:08
pecin1-(1).jpg  pecin2-(1).jpg
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách byli odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo komunikaci mezi Pěčínem a Rychnovem a narazilo do stromu. Hasiči provedli na voze protipožární opatření. Zraněný řidič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice na ošetření.

Sedloňov – dopravní nehoda – 21:33
sedlonov-(1).jpg
Dobrušští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Deštné v Orlických horách vyjeli večer k havárii osobního vozidla. Automobil vyjel poblíž Sedloňova na zledovatělé vozovce mimo komunikaci. Dvě osoby byly zraněny. Zdravotnická záchranná služba je ošetřila a odvezla do nemocnice. Hasiči provedli na voze protipožární opatření. V místě nehody řídili hasiči dopravu a provizorně provedli posyp komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Batňovice – dopravní nehoda – 5:31
K vozidlu, které narazilo do zábradlí na mostku, byli v časných ranních hodinách přivoláni profesionální hasiči z Trutnova spolu s dobrovolnými hasiči z Úpice. Nehoda se stala mezi Úpicí a Batňovicemi. Řidička vyvázla bez zranění. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a místo uklidili.

Janské Lázně – technická pomoc – 22:57
Do budovy v ulici Lesní se z důvodu sepnutí požární hlásiče sjely jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Horního Maršova, Mladých Buků, Svobody nad Úpou a Černého Dolu – Čisté. Hasiči na místě zjistili, že se jednalo pouze o připálení rohlíků v mikrovlnné troubě. Jednotky zakouřený objekt odvětraly.

Alena Kuthanová, DiS.- asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje