Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 20. 2. 2019 celkem 14 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Smiřice – dopravní nehoda – 7:52
smiric2.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře byli ráno přivoláni k osobnímu vozidlu, které vyjelo mimo komunikaci a převrátilo se na střechu. Nehoda se stala u Smiřic.
smiric3.jpg
Dvě osoby, které ve voze cestovaly, vyvázly bez zranění. Automobil poškodil dopravní značku a zábradlí, o čemž byla informována Správa a údržba silnic. Jednotka po naložení vozidla na odtah uklidila komunikaci.

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 8:27
n-Bydzov2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova spolu s dobrovolnými hasiči z Nechanic vyjeli ráno k nehodě osobního automobilu, který vyjel mimo vozovku mezi Bydžovem a Prasekem.
N-Bydzov3-(1).jpg
Těhotná řidička byla zdravotnickou záchrannou službou odvezena na vyšetření do nemocnice. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a pomohli s jeho naložením na odtah.

Stará Skeneř – dopravní nehoda – 8:37
Novobydžovští profesionální hasiči byli ráno přivoláni k havárii osobního vozu, který skončil v příkopu mezi Bydžovem a Skochovicemi. Řidička byla odvezena do nemocnice na vyšetření.
alarm.jpg
Hradec Králové – planý poplach – 20:58
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli večer přivoláni do budovy na Masarykově náměstí k vyproštění osob z výtahu. Jednotka na místě nalezla prázdný výtah, událost se nepotvrdila.

Hradec Králové – technická pomoc – 21:49
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli večer do bytu na Ulrichově náměstí z důvodu podezření na únik plynu. Hasiči na místě zvýšené hodnoty nenaměřili.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Střevač – dopravní nehoda – 21:44
Jičínští profesionální hasiči vyjeli večer do Střevače k osobnímu automobilu, které vyjelo mimo vozovku. Vozidlo prorazilo plot zahrady rodinného domu a převrátilo se na střechu. Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči vozidlo obrátili zpět na kola a vyprostili.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – dopravní nehoda – 11:50
jaromer2-(1).jpg
Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli krátce před polednem ke střetu tří osobních automobilů, ke kterému došlo před jedním z kruhových objezdů v Jaroměři. Jednotka odstavila vozidla mimo komunikace a provedla úklid komunikace.

Hronov – záchrana osob – 13:15
Profesionální hasiči z Náchoda otevřeli odpoledne byt v ulici Jungmannova z důvodu podezření na úmrtí. Uvnitř se nikdo nenacházel.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – požár – 16:35
dobruska2-(1).jpg
Dobrušští profesionální a dobrovolní hasiči a dobrovolní hasiči z Opočna byli odpoledne přivoláni do ulice Poddomí v Dobrušce k požáru garáže a kůlny. Jednotky na uhašení požáru použily dva vysokotlaké proudy.
dobruska1-(1).jpg
Hasiči prostor odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Z půdy vynesli ven ohořelý materiál. Požár vznikl pravděpodobně od talkové lahve. Hasiči vyhořelou propanbutanovou lahev vynesli ven, její výbuch nehrozil.
dobruska3-(1).jpg
Škoda byla odhadnuta na 200 tis. Kč. Hasičům se včasným zásahem podařilo uchránit vedle stojící rodinný dům v přibližné hodnotě 3,5 mil. Kč.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV
smrt1.bmp
Trutnov – dopravní nehoda – 17:49
trutnov4.jpg
Tragická nehoda v Trutnově si vyžádala jeden lidský život

trutnov1.jpg
Profesionální hasiči z Trutnova byli v 17:49 přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala na silnici I/14 v Trutnově. Po čelním střetu zůstaly ve vozech zaklíněny dvě osoby. Komunikace byla zcela uzavřena, hasiči místo osvětlovali. Jednotka musela oba řidiče z vozidel vyprostit pomocí hydraulického nářadí.
trutnov2.jpg
Jeden z řidičů byl poté zdravotnickou záchrannou službou transportován do nemocnice. Řidič druhého vozu, i přes veškerou snahu lékaře o resuscitaci, svým zraněním na místě podlehl.
trutnov3.jpg
Jednotka po vyšetření nehody Policií ČR zasypala uniklé provozní kapaliny a uklidila vozovku. Provoz byl po téměř třech hodinách plně obnoven.

Alena Kuthanová, DiS.- asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje