Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 21. 2. 2019 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 2:00
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice uhasili beze škod menší požár plastového koše v ulici S. K. Neumanna.

Svobodné Dvory – požár – 3:03
svob-dvory2-(1).jpg
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic spolu s dobrovolnými hasiči z Plácek a Plačic byli v nočních hodinách přivoláni k požáru přístřešku domu v ulici Dr. Tichého. Jednotky požár během několika málo minut uhasily. Škoda byla odhadnuta na 50 tis. Kč. Požár vznikl pravděpodobně nedbalostí majitelky a to od popelu vysypaného do plastové nádoby.

Hradec Králové – planý poplach – 8:30
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic spolu s dobrovolnými hasiči z Třebše vyjeli dopoledne do domu v ulici Ladova. Oznamovatel ohlásil kouř vycházející z jednoho z bytů. Majitelé bytu hasičům po příjezdu na místo otevřeli. Jednalo se o planý poplach, o připálené topinky v topinkovači.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:18
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli odpoledne přivoláni ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal v ulici Štefcova. Jedna osoba byla zraněna, zdravotnická záchranná služba ji odvezla do nemocnice. Došlo k poškození dopravní značky, o čemž byly informovány Technické služby. Hasiči odstavili vozidla mimo komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nebyly nahlášeny žádné události

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Žďárky – technická pomoc – 8:07
Náchodští profesionální hasiči odstranili ve Žďárkách strom, který hrozil pádem na chalupu.

Náchod – únik nebezpečných látek – 10:30
nachod2-(1).jpg
Náchodští profesionální hasiči uklidili dopoledne uniklé provozní kapaliny z vozovky v ulici Náchodská.

Náchod – dopravní nehoda – 12:28
Profesionální hasiči z Náchoda byli po poledni přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala v ulici Náchodská. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči odstavili jeden automobil mimo komunikaci a druhý naložili na odtah. Poté vozovku uklidili.

Zálesí – dopravní nehoda – 14:40
zalesi2-(1).jpg
Náchodští profesionální hasiči vyjeli odpoledne ke střetu osobního vozu a dodávky. Dvě zraněné osoby byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Náchod – technická pomoc – 14:50
Náchodští profesionální a dobrovolní hasiči otevřeli odpoledne byt v ulici Pražská.

Teplice nad Metují – záchrana osob – 15:54
Místní dobrovolní hasiči pomohli odpoledne zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Horní do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 7:31
b-ujezd3-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Dobruškou byli ráno přivoláni k nákladnímu vozidlu, s nímž jeho řidič vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu.
b-UJEZD1-(1).jpg
Nehoda se stala na silnici I/14 mezi Bílým Újezdem a Podbřezím. Hasiči pomohli s transportem zraněného řidiče do vrtulníku, který jej dopravil do nemocnice. Po nezbytně nutnou dobu byla komunikace zcela uzavřen, poté byl provoz obnoven jedním jízdním pruhem.

Dobruška – záchrana osob – 9:44
Dobrušští profesionální hasiči otevřeli dopoledne byt na náměstí F. L. Věka. Osoba uvnitř byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Borohrádek – únik nebezpečných látek – 12:59
Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči zlikvidovali naftovou z vozovky v ulici Rudé armády. Nafta unikala z kanystru na přívěsném vozíku za osobním vozidlem.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – únik nebezpečných látek – 9:22
Profesionální hasiči z Trutnova zlikvidovali dopoledne pomocí sorbentu olej, který unikl z vozidla na vozovku v ulici Krkonošská.

Vrchlabí – záchrana osob a zvířat – 20:54
Profesionální hasiči z Vrchlabí otevřeli večer byt v ulici Horská. Poté jednotka pomohla zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta do sanitky.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje