Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 25. 2. 2019 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Kratonohy – únik nebezpečných látek – 12:59
kratonohy-(1).jpg
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská zajišťovali místo, kde došlo k úniku plynu z porušeného plynového potrubí. Poškozenou trubku hasiči provizorně zaškrtili, měřili hodnoty koncentrace plynu v ovzduší a následně předali místo zásahu plynařům.

Pravy (Pardubický kraj) – dopravní nehoda – 12:13
pravy2-(1).jpg
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli na dálnici D11 profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Událost se stala na 74,5. kilometru.
pravy3-(1).jpg  pravy1-(1).jpg
Při nehodě byly zraněny dvě osoby, do péče si je převzali záchranáři. Jednotky místo události zajistily, provedly opatření proti vzniku požáru a následně předaly věc policistům.

Třebechovice pod Orebem – technická pomoc – 16:43
Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic prováděli monitoring řeky, protože zde místní policie zpozorovala mastné bubliny na vodní hladině. Jednotky provedly průzkum okolí řeky, žádný zdroj znečištění nenašly.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Metuje – technická pomoc – 12:14
Krátce po poledni bylo na krajské operační a informační středisko nahlášeno, že v části Vlásenka bylo poškozeno vedení vysokého napětí, a to po manipulaci se strojem. Jednotka místo události zkontrolovala a zabezpečila jej do příjezdu energetiků. Událost se obešla bez zranění.

Náchod – požár – 17:27
nachod8-(1).jpg
Dvě jednotky hasičů likvidovaly požár provizorní chatky v části Babí, ulice U Písníku. Objekt o rozměrech asi 5x5 m začal hořet od krbových kamen. Při příjezdu jednotek byl požár v plném rozvoji, hasiči se starali především o to, aby se nikam dál nerozšířil.
nachod7-(1).jpg
Velitel ohlásil v 18:00 hod. likvidaci požáru a následně se jednotky vracely zpět na stanice. Při události nebyl nikdo zraněn a nevznikla ani žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Častolovice – dopravní nehoda – 11:40
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí odstraňovali následky dopravní nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění osob, hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorpčním materiálem. Jednotky následně odstranily postupně havarované vozy mimo komunikaci a postaraly se o úklid v místě nehody.

Ohnišov – požár – 11:58
V části Zákraví likvidovali profesionální hasiči z Dobrušky požár velkoobjemového kontejneru s odpadem. Požár nenapáchal žádnou škodu.

Kostelec nad Orlicí – technická pomoc – 15:31
orlice-kostelec-nO-(1).jpg
V ulici V Lukách monitorovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolná jednotka vodní hladinu řeky Orlice. Z výpusti mostu vytékala šedivá a zapáchající voda. Hasiči provedli průzkum místa události. Vyloučili, že by se jednalo o únik ropných látek, zřejmě se jednalo o neškodné barvivo.

Dobruška – požár – 16:10
Požár odpadkového koše hasila profesionální jednotka z Dobrušky v Pulické ulici. Při události nevznikla žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Pec pod Sněžkou – požár – 21:42
Profesionální jednotka z Trutnova a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou zasahovaly v části Velká Úpa, kde došlo v jednom z domů k požáru sazí v komíně. V době příjezdu jednotek už nebylo hoření viditelné. Hasiči místo zkontrolovali a podle jejich zjištění k poškození komínového tělesa nedošlo. Požár se obešel beze škody.

Horní Maršov – požár – 22:18
Na Bertholdově náměstí zasahovali u nahlášeného požáru sazí v komíně profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolná jednotka. Průzkum ukázal, že k rozšíření požáru mimo těleso komína nedošlo, okolí zkontrolovali hasiči také pomocí termokamery. Zároveň se postarali o odvětrání chodby a pro jistotu také změřili koncentrace nebezpečných plynů v ovzduší. Měření byla negativní, místo zásahu předaly jednotky uživateli. Při požáru nevznikla žádná škoda.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje