Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 26. 2. 2019 celkem 11 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ
osoba7HL.jpg
Třebechovice pod Orebem – železniční dopravní nehoda – 04:46
Jednotka z centrální hradecké stanice zasahovala u tragické železniční dopravní nehody v katastru části Nepasice. Osobní vlak se zde střetl s osobou, která nehodu nepřežila. Jednotka místo události zajistila a zkontrolovala cestující ve vlaku, zda nedošlo k jejich zranění. Část cestujících odešla z místa události pěšky, část čekala na náhradní autobusovou dopravu. Evakuace, či zajištění náhradní dopravy ze strany hasičů nebyly nutné. Jednotka následně předala místo události drážním hasičům ze SŽDC.

Hradec Králové – záchrana osob – 21:29
S nouzovým otevřením dveří bytu pomáhali profesionální hasiči z centrální stanice v ulici Kpt. Fechtnera.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – technická pomoc – 11:38
Profesionální jednotka z Nové Paky vyjela do části Studénka na pomoc automobilu, který zajel do sněhové bariéry a tvořil překážku v provozu. Vůz se podařilo vyprostit před příjezdem jednotky.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – dopravní nehoda – 21:33
Poplach byl vyhlášen v úterý večer profesionálním hasičům v Náchodě. Důvodem byla dopravní nehoda, která se stala v části Velký Dřevíč. Došlo zde ke střetu osobního automobilu a kola. Hasiči poskytli jedné zraněné osobě první předlékařskou pomoc a následně ji předali do rukou záchranářů. Místo zásahu si poté převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 21:58
rychnov-nK2-(1).jpg
V ulici Průhon zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou u dopravní nehody osobního vozidla.
rychnov-nK1-(1).jpg
Vůz skončil po nehodě převrácený na střechu. Po zadokumentování místa nehody policií převrátila jednotka havarovaný automobil zpět na kola, provedla protipožární opatření a zkontrolovala, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Po 23. hodině se hasiči vrátili zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Černý Důl – dopravní nehoda – 04:43
cerny-dul3-(1).jpg
Profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu, který havaroval na silnici č. 297, prorazil svodidla a sjel přední částí vozu do koryta řeky. Osoba z vozu vyvázla bez zranění.
cerny-dul2-(1).jpg
Hasiči nejprve zajistili místo zásahu, aby nedošlo k úniku pohonných hmot na vodní plochu a následně vyprostili
cerny-dul-1-(1).jpg
automobil zpět na vozovku pomocí jeřábu. Vůz pak odtlačili mimo komunikaci. Po dobu vyprošťovacích prací musela být silnice uzavřena.

Vrchlabí – záchrana osob – 13:30
Profesionální jednotka z Vrchlabí pomáhala s transportem pacienta v ulici Stavidlový vrch.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje