Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 27. 2. 2019 celkem 12 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 00:32
Kvůli nahlášenému zápachu plynu u přečerpávací stanice v ulici Hradečnice vyjeli na místo profesionální hasiči z centrální stanice. V místě měřili koncentrace plynu v ovzduší, ale únik látky se nakonec nepotvrdil.

Hradec Králové – požár – 17:02
Požár rákosí na ploše asi 20x2 m likvidovali ve Lhotecké ulici v Malšově Lhotě profesionální hasiči z centrální stanice a místní dobrovolná jednotka.

Stěžery – technická pomoc – 21:34
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská zasahovala v Zámecké ulici. Měřila zde koncentraci plynu v ovzduší, protože obyvatelé cítili plyn. Měření únik neprokázalo.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – únik nebezpečných látek – 12:58
Profesionální jednotka z Jičína vyjela do ulice M. Koněva, kde došlo u benzinové stanice k úniku nafty z nákladního automobilu. Jednotka zasypala naftovou skvrnu sorpčním materiálem a zlikvidovala ji.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Na územním odboru Náchod nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Solnice – technická pomoc – 20:11
Ve Vodárenské ulici zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Spadl zde sloup veřejného osvětlení. Při příjezdu jednotky byl sloup odklizen mimo cestu i zabezpečen, hasiči se tak vrátili zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Nemojov – dopravní nehoda – 06:49
nemojov-1-(1).jpg
V části Dolní Nemojov zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, odstraňovali zde následky po dopravní nehodě. V délce asi 100 m se nacházela olejová skvrna, kterou jednotka zasypala sorpčním materiálem a komunikaci uklidila.

Trutnov – dopravní nehoda – 14:51
trutnov-krko2-(1).jpg  trutnov-krko1-(1).jpg
V části Horní Staré Město na silnici I/14 v ulici Krkonošská zasahovala profesionální jednotka z Trutnova, odstraňovala následky dopravní nehody osobního a nákladního vozidla. Jednotka místo události zajistila, následně uvolnila a zprůjezdnila komunikaci. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Trutnov – únik nebezpečných látek – 16:08
Trutnovští profesionální hasiči jeli prověřit do části Kryblice, ulice Maxima Gorkého možný únik plynu. Místo zásahu bylo následně předáno plynařům.

Trutnov – dopravní nehoda – 17:21
trutnov-boj1-(1).jpg

Na silnici I/37 v části Bojiště havarovala dvě osobní vozidla, na místo byli vysláni profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Hajnice. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, které si převzali do své péče záchranáři.

trutnov-boj2-(1).jpg  trutnov-boj4-(1).jpg

Oba havarované automobily skončily mimo komunikaci, ale jeden z nich zůstal zaklíněn mezi stromy. Jednotky jej provizorně zajistily proti dalšímu pohybu, aby nehrozil jeho pád ze strmějšího srázu.

trutnov-boj5-(1).jpg
Hasiči byli připraveni vůz vyprostit, ale nakonec se věc řešila skrze odtahovou službu. Jednotka tak zůstala na místě události do jejího příjezdu a poté se vrátila zpět na stanici.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje