Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 28. 2. 2019 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – únik látek – 10:55
Profesionální jednotka z centrální stanice zasahovala v části Věkoše v Plotišťské ulici. Po technické závadě zde došlo k úniku oleje z převodovky osobního vozidla, skvrna byla v křižovatce. Hasiči místo události zabezpečili, skvrnu zlikvidovali pomocí sorpčního materiálu a pomohli následně s naložením vozu na odtah.

Nový Bydžov – záchrana zvířat – 11:28
novy-Bydzov1-(1).jpg
Na Revoluční třídě zachraňovali hasiči v areálu hřbitova kočku z několikametrové výšky na stromě.

Hradec Králové – požár – 15:12
V ulici S. K. Neumanna likvidovala profesionální jednotka z centrální stanice požár v odpadkovém koši.

Vinary – požár – 21:32
Do obce Vinary mířili ve večerních hodinách profesionální hasiči z Nového Bydžova a byla svolána také místní jednotka. V jednom z domů došlo k zahoření sazí v komíně. Jednotky plameny rychle uhasily, k rozšíření požáru mimo těleso nedošlo. Při požáru žádná škoda nevznikla.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – požár – 04:27
Jaromer1-(1).jpg
K nahlášenému požáru osobního automobilu spěchali brzy ráno do ulice Na Studánkách profesionální hasiči z Jaroměře. Při příjezdu hasičů byl požár ve třetí fázi, plameny dostala jednotka po kontrolu během pár minut. Příčina požáru je předmětem vyšetřování, oheň napáchal škodu asi 50 tisíc korun.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 09:36
Na křižovatce ulic Náchodská a Na Strážnici zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolná jednotka u dopravní nehody osobního vozidla a dodávky. Z havarované dodávky unikaly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem. Následně se jednotky postaraly o odstranění vozidel mimo komunikaci a provedly úklid vozovky.

Hronov – požár – 14:23
K nahlášenému požáru sazí v komíně bytového domu spěchali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná hronovská jednotka. Jednotky vybraly saze z komína a na tělese následně objevily prasklinu. Požár způsobil škodu asi 15 tisíc korun, díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 7,2 milionu korun.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Týniště nad Orlicí – dopravní nehoda – 18:31
zyniste-nO1-(1).jpg
V ulici V. Opatrného na silnici č. I/11 se stala dopravní nehoda osobního vozidla, které se převrátilo na střechu a skončilo v příkopu ve strouze.
tyniste-nO2-(1).jpg
Na místo zásahu jeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. Z vozidla unikaly v malém množství provozní kapaliny, hasiči proto zajistili místo události a do strouhy položili sorpčního hada.
tyniste-nO3-(1).jpg
Okolní životní prostředí ohroženo nebylo. Pomocí vyprošťovacího automobilu byl poté vůz uvolněn a vytažen zpět na komunikaci. Dále jej jednotky zabezpečily proti vzniku požáru a odpojily akumulátor. Nehoda se obešla bez zranění. Místo zásahu si následně převzali policisté a hasiči se vraceli postupně zpět na své stanice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Svoboda nad Úpou – dopravní nehoda – 08:26
svoboda-nU1-(1).jpg
K dopravní nehodě dodávky vyjížděli profesionální hasiči z Trutnova. Nehoda se stala na silnici č. 296 v ulici Pod Světlou horou. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale dodávka skončila převrácená na bok mimo komunikaci na chodníku. Hasiči zajistili místo nehody, provedli opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátor. Po naložení havarovaného automobilu dále odstranili následky nehody a vrátili se zpět na stanici.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje