Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 5. 3. 2019 celkem 21 událostí.
ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:50
HK-1-(1).jpg  hk2-(1).jpg
V Pilnáčkově ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotka místo události zajistila, odpojila u havarovaných aut akumulátory a předala místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Třebnouševes – požár – 16:28
trebnousevec2-(1).jpg
Profesionální jednotce v Hořicích byl vyhlášen poplach kvůli nahlášenému požáru osobního automobilu. Hořelo v motorovém prostoru, na likvidaci plamenů nasadili hasiči vysokotlaký proud vody. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci, škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – záchrana osob – 05:26
V Lázeňské ulici pomohli profesionální hasiči z Náchoda s transportem pacienta na žádost zdravotnické záchranné služby.

Velká Jesenice – technická pomoc – 17:24
Dobrovolná jednotka z Velké Jesenice odstraňovala dva nebezpečně nahnuté stromy nad komunikací.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Chleny – technická pomoc – 14:36
chleny1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou mířili do katastru obce Chleny, kde byly nalezeny dva barely s neznámou látkou. Mezi zasahující hasičskou technikou byl také technický chemický automobil, který je pro tyto typy zásahu speciálně vybaven. Hasiči místo zásahu zajistili a zároveň prohledali okolí, zda se zde nenachází další nádoby s látkami. Jednotka provedla kontrolní měření, ale žádná nebezpečná koncentrace zaznamenána nebyla. Místo zásahu bylo následně předáno starostovi obce.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Špindlerův Mlýn – požár – 10:37
K nahlášenému požáru sazí v komíně v horské chalupě vyjížděli profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna. K chalupě dovezla hasiče na čtyřkolkách horská služba. Průzkumem jednotky zjistily, že došlo k zahoření v komínovém tělese, ale požár se nikam dál nerozšířil. Hasiči vybrali a srazili saze a předali místo zásahu majiteli. Při události nevznikla žádná škoda.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje