Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

08.03.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 7. 3. 2019 celkem 14 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:38
hk-fnot2-(1).jpg
K dopravní nehodě dodávky vyjížděli na Gočárovu třídu profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Automobil vjel přímo do prostoru fontány na kruhovém objezdu U Koruny. Jednotka místo události zajistila.
hk-font1-(1).jpg hk-font3-(1).jpg

Z havarované dodávky unikaly provozní kapaliny, které hasiči zachytili do nádoby. Následně se jednotka postarala o úklid místa nehody a vrátila zpět na stanici. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vyproštění vozidla zajistila odborná firma.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:34
Do katastru části Svobodné Dvory vyjížděli ve čtvrtek odpoledne profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Havarovala zde dodávka, která narazila do sloupu elektrického vedení a poškodila jej. Jednotka místo události zabezpečila a vyčkala na místě do příjezdu zástupce technických služeb.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Úbislavice – záchrana osob – 13:52
Profesionální jednotka z Nové Paky pomáhala s transportem pacienta v části Stav na žádost zdravotnické záchranné služby.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

bus43.png
Adršpach – dopravní nehoda – 13:47
adrzbach4-(1).jpg
V katastru části Dolní Adršpach havaroval linkový autobus s asi patnácti lidmi. Autobus sjel částečně mimo vozovku a zůstal stát dvěma koly v příkopu. Nikdo nebyl při události zraněn. Cestující se dostali ven mimo dopravní prostředek a odvezly je projíždějící autobusy.
Adrzbach1-(1).jpg
Hasiči se postarali o uvolnění autobusu. Na místo přijel vyprošťovací automobil, pomocí kterého dostali vozidlo zpět na komunikaci.
adrzbach2-(1).jpg
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a Náchoda a dobrovolná jednotka z Adršpachu.

Police nad Metují – požár – 20:58
Tři jednotky požární ochrany byly zalarmovány kvůli nahlášenému požáru balíku textilií v areálu firmy v ulici 17. listopadu. Rozšíření požáru v místě nehrozilo, hasiči jej zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu vody. Při události nevznikla žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – záchrana osob – 21:36
Profesionální jednotka z Dobrušky pomohla s vyproštěním osoby z výtahu v Laichterově ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – únik nebezpečných látek – 16:28
Královédvorští profesionální hasiči likvidovali uniklou naftu na parkovišti v Legionářské ulici.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje