Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 12. 3. 2019 celkem 15 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Výrava – dopravní nehoda – 7:35
vyrava1.jpg

V katastru obce Výrava se stala na silnici č. 308 dopravní nehoda, kdy se střetl nákladní automobil s dodávkou a do nákladního vozu narazil osobní automobil. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, jednoho člověka museli hasiči z dodávky vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Obě zraněné osoby si převzali do péče záchranáři.

vyrava3.jpg

Hasiči místo události zabezpečili. Komunikace byla po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena. Po došetření nehody uvolnily jednotky zaklíněná vozidla od sebe, pomohly s jejich naložením na odtah a postaraly se o odstranění následků. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a silnici uklidili.

vyrava2.jpg

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a ze stanice Jaroměř a také dobrovolní hasiči z Černilova. Hasiči zasahovali na místě přes tři hodiny, poslední se vrátili na stanici po 11. hodině. Okolnosti dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Stará Voda – dopravní nehoda – 09:51
stara-voda2.jpg
K dopravní nehodě dodávky a nákladního vozidla vyjížděli v úterý dopoledne profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Dodávka zůstala po nehodě zaklíněna pod zadní částí přívěsu.

stara-voda1.jpg

Při nehodě nebyl nikdo zraněn, došlo ale k úniku pohonných hmot. Aby mohli hasiči vozidla od sebe uvolnit, museli přívěs nákladního vozu nadzvednout. Jednotkám se podařilo obě vozidla odstranit mimo komunikaci a provedly závěrečný úklid vozovky.

Převýšov – požár – 14:48
prevysov1.jpg

K nahlášenému požáru osobního vozidla vyjížděli profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Vozidlo zn. Alfa Romeo hořelo při příjezdu jednotek v motorovém prostoru a požár se rozšířil i do vnitřku vozu.

prevysov2.jpg

V době vzniku požáru jely v autě tři osoby, všechny vyvázly bez zranění. Hasiči měli požár během několika minut pod kontrolou. Komunikace byla v době likvidace požáru neprůjezdná. Příčinou zahoření byla s největší pravděpodobností technická závada, škoda byla předběžně vyčíslena na 24 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyl zaznamenán žádný zásah.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – technická pomoc – 11:37
Profesionální jednotka z Jaroměře pomáhala se zajištěním uvolněného oplechování atiky na objektu fary v ulici Na Valech. Oplechování hrozilo pádem na zem.

Náchod – záchrana osoba – 12:37
Profesionální jednotka z Náchoda pomáhala s nouzovým otevřením bytu v ulici Pražská, nacházela se zde zraněná osoba. Do bytu se hasiči dostali pomocí výškové techniky.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Týniště nad Orlicí – požár – 18:41
Čtyři jednotky požární ochrany byly vyslány do Družstevní ulice v úterý večer. Byl zde nahlášen požár elektroinstalace v bytovém domě. Požár se jednotkám podařilo lokalizovat během několika minut, kabeláž zchladily pomocí hasicího přístroje. Obyvatelé domu své byty opustili, nikdo nebyl zraněn. Na odvětrání objektu
nasadili hasiči přetlakovou ventilaci. Následně jednotky zkontrolovaly všechny byty, aby odhalily případná skrytá ohniska. Proč začalo hořet, to je nyní předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi 850 tisíc korun.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dále JSDH Týniště nad Orlicí, Albrechtice nad Orlicí a Třebechovice pod Orebem.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – únik nebezpečných látek – 09:14
V Zámecké ulici likvidovali profesionální hasiči z Vrchlabí uniklý motorový olej na parkovišti. Hasiči zasypali skvrnu sorpčním materiálem, o události byly vyrozuměny technické služby města.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje