Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 13. 3. 2019 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – požár – 08:44
stazeny-soubor.jpg
V katastru části Skochovice zasahovali novobydžovští profesionální hasiči u požáru osobního vozidla. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na palivové soustavě. Škoda byla vyčíslena na 8 tisíc korun. Plameny dostali hasiči pod kontrolu během pár minut, k hašení využili vysokotlaký proud vody.

Hradec Králové – technická pomoc – 12:58
V Holické ulici kontrolovala profesionální jednotka z centrální stanice vyvrácený strom. Vzhledem k tomu, že strom netvořil překážku ani neohrožoval okolí, likvidaci si zajistí majitelé pozemku.

Lochenice – technická pomoc – 16:29
Místní dobrovolná jednotka odstraňovala vysoký strom nebezpečně nakloněný nad cyklostezkou.

Hradec Králové – technická pomoc – 23:08
Do Horovy ulice mířili profesionální hasiči z centrální stanice. Byl tu v domě cítit zápach po chemické látce. Hasiči provedli měření koncentrací nebezpečných látek v ovzduší, ovšem s negativním výsledkem.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lužany – technická pomoc – 11:25
Profesionální jednotka z Jičína monitorovala místo, kde se nacházel strom nebezpečně nakloněný nad dráty elektrického vedení. Jednotka místo události zajistila a vyčekala do příjezdu energetiků, kterým následně místo zásahu předala.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nový Hrádek – technická pomoc – 03:31
V katastru obce Nový Hrádek odstraňovali profesionální hasiči z Dobrušky spadlý strom z komunikace.

Jetřichov – technická pomoc – 18:20
Profesionální jednotka z Broumova odstraňovala spadlý menší strom přes komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Synkov-Slemeno – technická pomoc – 08:15
V katastru části Jedlina odstraňovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou nakloněný strom, který hrozil pádem na vozovku a železniční kolejiště.

Bílý Újezd – požár – 15:56
V části Hroška zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice u nahlášeného požáru sazí v komíně. Požár se mimo komínové těleso nerozšířil, hasiči vybrali kotel a zkontrolovali místo pomocí termokamery. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Lupenice – technická pomoc – 20:20
Profesionální jednotka ze stanice Rychnov nad Kněžnou vyjížděla do obce Lupenice k původně nahlášenému požáru. Nakonec se jednalo o nehlášené pálení elektromotorů.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Pilníkov – dopravní nehoda – 19:25
K dopravní nehodě osobního vozidla vyjížděli profesionální hasiči z Trutnova. Automobil skončil po nehodě mimo komunikaci, nikdo nebyl zraněn. Jednotka vyprostila vozidlo zpět na komunikaci.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje