Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 14. 3. 2019 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Lišice – požár – 02:33
lisice1.jpg
Profesionální jednotka z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou hasily požár nakladače zn. Manitou. Požár likvidovali hasiči dvěma vodními proudy, stroj byl kompletně uhašen kolem 3. hodiny ranní. Po likvidaci plamenů začal ze stroje unikat hydraulický olej, látku hasiči zachytávali a obsypali místo úniku sorbentem.
LISICE2.jpg
Škoda na zničeném manipulátoru byla předběžně vyčíslena na 750 tisíc korun, příčina požáru je předmětem vyšetřování.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:41
hk-strelec3.jpg
Do Střelecké ulice mířila profesionální jednotka z centrální stanice, došlo zde k dopravní nehodě tří osobních vozidel. Jednotka místo události zajistila a provedla opatření proti vzniku požáru. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči se následně postarali o úklid vozovky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:11

HK-Streleec1.jpg
Opět do Střelecké ulice mířili profesionální hasiči z centrální stanice. Odstraňovali zde následky dopravní nehody dvou osobních vozidel, nehoda se obešla bez zranění.

Lovčice – dopravní nehoda – 22:47
ulovcice.jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla, přičemž to skončilo vyjeté mimo komunikaci. Jedné osobě poskytli hasiči první předlékařskou péči, poté ji předali do rukou záchranářů. Dále provedly jednotky opatření proti vzniku požáru a odpojily autobaterii.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lužany – technická pomoc – 12:34
Odstranění stromu u místní komunikace. (HZS Jičín)

Hořice – požár – 20:37
V Třešňové ulici zasahovali profesionální hasiči z Hořic. Byl zde nahlášen požár sazí v komíně. Hasiči je srazili do vybírací jímky a zkontrolovali spalinovou cestu. Komínové těleso nebylo požárem poškozeno, událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – technická pomoc – 09:27
Profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda zabezpečovali krytinu na střeše v Okružní ulici v části Josefov. Krytina hrozila pádem na veřejné prostranství. Zásah prováděly jednotky i s využitím výškové techniky.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 10:54
U dopravní nehody osobního vozidla a dodávky zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, došlo pouze k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorpčním materiálem.

Jaroměř – technická pomoc – 12:04
Odstranění větve, která hrozila pádem na komunikaci, ul. Zdeňka Němečka. (HZS Jaroměř)

Náchod – technická pomoc – 14:09
Profesionální jednotka z Náchoda odtahovala nepojízdný kamion z Husova náměstí.

Jasenná – požár – 20:20
K požáru sazí v komíně vyjížděli do obce Jasenná profesionální hasiči z Jaroměře a místní dobrovolná jednotka. Velitel zásahu musel vydat zákaz užívání zařízení.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 08:30
Profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou zasahovali u dopravní nehody osobního a nákladního vozidla. Osobní vůz skončil po nehodě mimo komunikaci převrácený na střechu. Jednotky řídily v místě události dopravu a zároveň prováděly opatření proti vzniku požáru. Převrácený vůz vrátili hasiči zpět na kola a předali místo zásahu policistům. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, postarali se o ni záchranáři.

Dobruška – dopravní nehoda – 15:32
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky. Auta zůstala stát po nehodě v křižovatce, hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorpčním materiálem. Po došetření nehody se jednotka postarala o odstranění následků.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 14:03
Trutnovští profesionální hasiči připevňovali v Benešově ulici část utržené střešní krytiny. Při zásahu využili hasiči také výškovou techniku.

Pec pod Sněžkou – technická pomoc – 22:38
V části Velká Úpa odstraňovali hasiči stromy spadlé do vozovky. (HZS Trutnov, JSDH Pec p. Sněžkou)

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje