Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 18. 3. 2019 celkem 10. událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Na územním odboru Hradec Králové nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 03:56
Odstranění stromu z komunikace. (HZS Dobruška, JSDH Nové Město nad Metují)

Jaroměř – technická pomoc – 12:20
Odstranění nebezpečně nakloněného stromu nad komunikací, ul. Moravská. (HZS Jaroměř)

Broumov – požár – 17:56
Ve Smětanově ulici zasahovaly v jednom z průmyslových objektů celkem čtyři jednotky požární ochrany. V uzavřené hale došlo k zahoření stroje – mikrovlnné sušičky. Požár hasiči lokalizovali po několika minutách pomocí ručních hasicích přístrojů, konečná likvidace byla velitelem zásahu oznámena v 19:55 hod. Prostor haly o rozměrech asi 15x30 m byl celý zakouřen, jednotky jej odvětrávaly a požárem zničený stroj musely rozebrat. Požár se navíc rozšířil vzduchotechnikou i na střechu, kde poničil izolaci. Příčinou vzniku události byla techniko-provozní závada. Předběžná škoda byla vyčíslena na 5 milionů korun a díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 50 milionů korun.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Broumov, jednotky SDH Broumov, Meziměstí a podniková jednotka SDHP Veba Broumov.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – technická pomoc – 14:20
Odstranění stromu z komunikace. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Kostelec n. O.)

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 00:28
Kvůli podezření na požár vyjížděli do ulice Prokopa Holého profesionální hasiči z Trutnova. Průzkumem jednotka zjistila, že došlo pouze k zahoření elektrické zásuvky. Hasiči nebezpečí odstranili a majitele poučili.

Trutnov – požár – 04:51
bojist2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Trutnova mířili do části Bojiště. V Hradecké ulici došlo k požáru osobního automobilu v motorovém prostoru.
bojist1-(1).jpg
Hasiči zlikvidovali plameny pomocí vysokotlakého proudu vody. Na vině byla technická závada, škoda byla předběžně vyčíslena na 45 tisíc korun.

Kocbeře – technická pomoc – 13:47
Odstranění stromu hrozícího pádem na komunikaci. (HZS Dvůr Králové nad Labem)

Rtyně v Podkrkonoší – dopravní nehoda – 13:52
U dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do strojících aut, zasahovali v pondělí odpoledne profesionální hasiči z Náchoda. Na místě spolupracovali hasiči se záchrannou službou i policisty. Jednotka se postarala o odklizení následků nehody a úklid komunikace.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 15:07
Místní dobrovolná jednotka pomáhala s vyproštěním osobního vozidla, které zapadlo ve sněhu.

Batňovice – technická pomoc – 15:15
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Batňovic zajišťovali místo, kde hrozil vyvrácený strom pádem na plot a rozvodnu elektřiny. Jednotky vytyčily prostor a předaly místo události starostovi obce.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje