Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 19. 3. 2019 celkem 11 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 07:16
Ve Školské ulici došlo při pracích ke stržení kabelu na osobní vozidlo. Místo zajistila profesionální jednotka z centrální stanice, jednalo se o telekomunikační kabel.

Hradec Králové – požár – 12:13
V Divišově ulici likvidovala jednotka z centrální stanice požár odpadkového koše. Při události nevznikla žádná škoda.

Librantice – dopravní nehoda – 16:13
Librantice1.jpg
U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, kde zůstalo ležet převrácené na bok. Posádka se nacházela při příjezdu hasičů mimo havarovaný vůz, nikdo nebyl zraněn. Hasiči místo zásahu zajistili, provedli opatření proti vzniku požáru a zkontrolovali, zda nedochází k úniku kapalin. Jednotka obrátila auto zpět na kola, odtah si zajistili sami majitelé.

Roudnice – dopravní nehoda – 23:35
Profesionální jednotce na stanici Hradec Králové – Pražská a dobrovolné jednotce z Nechanic byl vyhlášen poplach v úterý před půlnocí. Jednotky vyjížděly k dopravní nehodě nákladního vozidla, které narazilo do dvou zaparkovaných automobilů. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči místo události zabezpečili, odpojili u nákladního vozidla akumulátor a předali místo události policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – dopravní nehoda – 18:49
Horice2.jpg
Nehoda osobního vozidla a dodávky, která se stala v úterý večer v ulici Aloise Hlavatého, zaměstnala profesionální jednotku z Hořic. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotka se postarala o uvolnění komunikace, havarovaná auta odstranili hasiči mimo jízdní pruh.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – technická pomoc – 05:31
Profesionální náchodská jednotka pomohla s nouzovým otevřením dveří bytu v ulici Na Drahách.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyl zaznamenán žádný zásah.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Úpice – technická pomoc – 05:31
Profesionální trutnovská jednotka a dobrovolní hasiči z Úpice pomohli s nouzovým otevřením dveří bytu v Nerudově. Uvnitř se nacházela zraněná osoba.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje