Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 20. 3. 2019 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:21
V Kutnohorské ulici v místní části Plačice došlo ke střetu tří vozidel, dvou dodávek a osobního. Na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Nehoda se obešla bez zranění osob, došlo pouze k drobnému úniku provozních náplní. Jednotka místo nehody zabezpečila a postarala se o odstranění následků.

Sadová – dopravní nehoda – 11:21
V katastru obce Sadová odstraňovali profesionální hasiči z Hořic následky dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jednotka zasypala sorbentem uniklé provozní kapaliny a postarala se o úklid komunikace.

Hradec Králové – požár – 13:05
Profesionální jednotka z centrální stanice likvidovala požár travního porostu v ulici Brněnská. Jednalo se o požár malého rozsahu, při události nevznikla žádná škoda.

Hradec Králové – požár – 13:36
Na Pražském Předměstí hasila jednotka z centrální stanice požár odpadkového koše. Při události nevznikla žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Kbelnice – technická pomoc – 08:14
Odstranění stromu hrozícího pádem na rodinný dům. (HZS Jičín)

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hejtmánkovice – dopravní nehoda – 08:24
hejtman-2.jpg
U dopravní nehody dvou osobních automobilů zasahovali ve středu ráno profesionální hasiči z Broumova. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, jednotka jí poskytla první předlékařskou pomoc a následně si ji do své péče převzali záchranáři.
hejtan1.jpg
Komunikace byla po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena. Při nehodě byla na místě poškozena také svodidla. Jednotka místo události zajistila, provedla opatření proti vzniku požáru, následně pomohla s naložením havarovaných vozidel na odtah a silnici uklidila.

Říkov – dopravní nehoda – 12:00
rikov1.jpg
Profesionální jednotka z Jaroměře zasahovala na silnici I/33 u odbočky na Říkov u dopravní nehody dodávky a osobního automobilu. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Jednotka místo události zabezpečila a pomohla s naložením vozidel na odtah. Dále se hasiči postarali o úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Častolovice – dopravní nehoda – 15:21
Nehoda tří osobních vozidel blokovala provoz v Častolovicích ve směru od Čestic. Hasiči zajistili místo události a následně odstranili havarované vozy mimo komunikaci tak, aby nebyl blokován průjezd. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 15:37
trutnov1.jpg
V Královédvorské ulici havaroval osobní automobil, u kterého došlo k proražení olejové vany. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova, kteří provedli úklid komunikace.

por. Mgr. Martina Götzová tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto :HZS Královéhradeckého kraje