Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 21. 3. 2019 celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 03:28
V Kydlinovského ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice a byla sem vyslána také dobrovolná jednotka z Plácků. Byl zde nahlášen požár v odstaveném vagónu. Průzkumem hasiči zjistili, že požár sedačky lokalizovali místní zaměstnanci, hasiči poté místo dohasili a požár zlikvidovali. Jednotka z Plácků byla po cestě k místu zásahu odvolána. Požár nezpůsobil žádné škody.

Lhota pod Libčany – dopravní nehoda – 13:58
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská zasahovala u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Dvě osoby převezli záchranáři do nemocnice. Při nehodě byl poškozen sloup veřejného osvětlení, což bylo oznámeno zástupci obce. Hasiči místo nehody zajišťovali a provedli opatření proti vzniku požáru. Nakonec odstranili havarované vozy mimo komunikaci a předali místo zásahu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16:02
V Plačicích pomáhali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská s převrácením přívěsného vozíku zpět na kola.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 19:27
trebech2-(1).jpg
Na silnici I/11 na odbočce na Krňovice havarovaly dva osobní automobily. Na místo zásahu spěchali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a třebechovická dobrovolná jednotka. Vozidla zůstala stát v křižovatce, provoz byl sveden do jednoho jízdního pruhu.
trebech3-(1).jpg
Hasiči místo události zajistili, provedli opatření proti vzniku požáru a následně odstranili následky nehody. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které byly zasypány sorpčním materiálem a zlikvidovány. Nikdo nebyl při nehodě zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Úlibice – požár – 18:24
ulibic1-(1).jpg
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli ve čtvrtek večer profesionální hasiči z Jičína. Ukázalo se, že se jednalo o dopravní nehodu s následným požárem jednoho z havarovaných vozidel. Hasiči po svém příjezdu nikoho z posádek vyprošťovat nemuseli, všichni lidé byli mimo havarovaná auta. Zraněné osoby byly ihned převzaty do péče posádek zdravotnické záchranné služby.
ulibic2-(1).jpg
Jednotka zajistila místo události a likvidovala požár automobilu pomocí hasicích přístrojů a dvou útočných proudů. Na místě spolupracovaly všechny složky IZS, včetně letecké záchranné služby. Hasiči asistovali zdravotnickým záchranářům s ošetřením a pomohli s transportem do vrtulníku. Hasiči dále také zkontrolovali havarovaná vozidla, zda nedochází k úniku provozních kapalin a nakonec se postarali o úklid vozovky. Komunikace I/16 musela být po dobu záchranných a likvidačních prací uzavřena.

Újezd pod Troskami – požár – 21:18
V části Hrdoňovice zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolné jednotky ze Sobotky a Újezdu pod Troskami. Došlo zde k požáru několika balíků slámy. Příčinou vzniku požáru bylo pravděpodobně nedbalostní jednání. Škoda byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Meziměstí – technická pomoc – 07:26
meziesti1-(1).jpg
Tři jednotky požární ochrany byly vyslány k nahlášenému možnému požáru v rodinném domě v Dlouhé ulici. Průzkumem jednotky zjistily, že se nejedná o požár, ale došlo k závadě na kotli. Vypadla propojovací část kouřovodu a tím došlo k zakouření prostor v domě. V horním patře nalezli hasiči jednu osobu, kterou vyvedli pomocí vyváděcí masky. Dům nakonec hasiči odvětrali a vrátili se zpět na stanice. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a JSDH Meziměstí a Broumov.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Javornice – dopravní nehoda – 05:06
javornice1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli k nahlášené dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo do svahu. Při nehodě nedošlo k úniku kapalin, hasiči zabezpečili vůz proti vzniku požáru. Jednu osobu převezli záchranáři do zdravotnického zařízení.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 08:02
Požár kontejneru na odpad likvidovali v části Studenec profesionální hasiči z Trutnova. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje