Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 25. 3. 2019 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 17:04
Po 17. hodině byl na krajské operační a informační středisko hasičů nahlášen požár bytového domu v Klumparově ulici. Z komína vycházel kouř a vylétaly žhavé jiskry. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči z centrální stanice i ze stanice Hradec Králové – Pražská a zalarmována byla také dobrovolná jednotka z Třebše. Hasiči provedli průzkum na střeše domu a zjistili, že se jednalo pouze o zahoření sazí v komíně. Jednotky se dostaly do jednoho z bytů, kde provedly kontrolu spalinové cesty, vybraly žhavý popel a uhasily jej. Následně museli hasiči pročistit komín pomocí kominického nářadí. Průzkum ukázal, že se požár mimo komínové těleso nerozšířil a nevznikla tak žádná škoda. Majiteli nařídil velitel zásahu 24hodinovou kontrolu spalinových cest a doporučil mu také provést opětovnou kontrolu tělesa kominíkem.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – technická pomoc – 08:22
Do Šalounovy ulice mířili profesionální hasiči z Hořic. Pomáhali zde záchranářům s transportem pacienta.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Na územním odboru Náchod nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – dopravní nehoda – 10:55
kostelec-nO1.jpg  kostelec-nO2.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí zasahovali v ulici Rudé armády. Došlo zde k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, přičemž nebyl nikdo zraněn. V místě se střetl osobní vůz a dodávka s přívěsem. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, hasiči zasypali skvrny sorbentem a zajistili vozidla proti vzniku požáru.

Kostelec nad Orlicí – dopravní nehoda – 16:03
O několik hodin později od předchozí události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce v ulici Rudé armády znovu, došlo zde ke srážce dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, jednotky se postaraly o odstranění následků nehody a úklid komunikace.

Synkov-Slemeno – technická pomoc – 16:18
V části Jedlina odstraňovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou větev stromu, která hrozila pádem na komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Svoboda nad Úpou – požár – 10:51
Krajské operační a informační středisko hasičů přijalo oznámení o požáru v bytovém domě v ulici Rýchorské sídliště. Nakonec se ukázalo, že v bytě došlo k zahoření oleje na pánvi, požár byl zlikvidován před příjezdem hasičů. Při události nevznikla žádná škoda ani nebyl nikdo zraněn.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje