Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 26. 3. 2019 celkem 7 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 11:34
Nouzové otevření dveří bytu v Brožíkově ulici. (HZS HK – U Přívozu)

Hradec Králové – technická pomoc – 18:37
Nouzové otevření dveří bytu v ulici Za Škodovkou. (HZS HK – Pražská)
ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 19:33
V části Robousy zasahovali profesionální hasiči z Jičína u dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do skříně plynoměru. Jednotka místo události zajistila a změřila pomocí přístroje, zda z poškozené skříně neuniká plyn, což se nepotvrdilo. Místo zásahu si převzali plynaři.
ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – dopravní nehoda – 04:43
zabokrky3.jpg
Ke zranění řidiče nákladního automobilu došlo dnes brzy ráno při nehodě v části Žabokrky mezi Hronovem a Policií nad Metují. Kamion sjel mimo komunikaci, kde porazil několik stromů a zůstal stát v blízkosti železniční tratě, která nebyla nijak zasažena. Řidič vozu nebyl v kabině auta zaklíněn, jednotka jej nemusela vyprošťovat. Hasiči poskytli řidiči první předlékařskou pomoc a následně jej předali do péče posádky ZZS.
zabkrky2.jpgzabkrky1.jpg

Dále zajistili havarovaný vůz proti vzniku požáru. Jednotka také zkontrolovala, zda nedochází k úniku provozních kapalin, což se nepotvrdilo. Hasiči poté ještě museli pomocí motorové pily rozřezat poškozené stromy, které zasahovaly do profilu železniční tratě, a zároveň pomohli s vyproštěním kamionu.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Náchoda.

Jestřebí – technická pomoc – 16:10
Odstranění spadlého stromu. (HZS Dobruška, JSDH Nové Město n. Metují)
ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 06:42
rychnov-nK2.jpg
U vjezdu do nemocnice v Jiráskově ulici došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z rychnovské stanice.
rychnov-nK3.jpg
Jednotka se postarala o provedení protipožárních opatření. Následně hasiči havarované vozy odstranili, aby nepřekážely provozu, a uklidili komunikaci.
ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyl zaznamenán žádný zásah.

por. Mgr. Martina Götzová tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto :HZS Královéhradeckého kraje