Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 27. 3. 2019 celkem 12 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:04
hk-streleck2-(1).jpg
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali ve Střelecké ulici, kde se střetly tři osobní automobily. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, do své péče si ji převzali záchranáři.
HK-strel1-(1).jpg
Jednotka místo události zajistila a odstranila následky nehody. Komunikace byla po dobu zásahu průjezdná jedním jízdním pruhem.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Újezd pod Troskami – dopravní nehoda – 09:20
V části Čímyšl havaroval osobní automobil do příkopu. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Řidič vozu byl při příjezdu jednotky mimo automobil, skončil v péči záchranářů. Hasiči odpojili u havarovaného vozu akumulátor.

Nová Paka – dopravní nehoda – 17:02
nova-paka2-(1).jpg
V Achátové ulici havaroval osobní vůz do stromu a zůstal stát jako překážka v komunikaci. O jednoho zraněného člověka se postarala posádka ZZS. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky, kteří provedli opatření proti vzniku požáru a odpojili u vozu autobaterii, k úniku provozních kapalin nedošlo. Po došetření nehody se hasiči postarali o úklid vozovky od střepů a úlomků plastů.

Ostroměř – dopravní nehoda – 17:04
ostromer1-(1).jpg
Hořičtí profesionální hasiči mířili do katastru Ostroměře, kde došlo na silnici I/35 k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jedno narazilo mimo komunikaci přední částí do stromu a částečně zasahovalo do vozovky. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Nehodu bohužel nepřežil pes, který ve voze cestoval. Po dobu vyšetřování události řídili hasiči dopravu a následně pomohli s naložením na odtah. Na závěr se jednotka postarala o odstranění všech následků nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – požár – 07:13
V Pražské ulici likvidovali profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda požár kontejneru na papír. Při události nevznikla žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Lípa nad Orlicí – požár – 16:02
Čtyři jednotky požární ochrany byly zalarmovány kvůli nahlášenému požáru nízkého lesního porostu v katastru části Dlouhá Louka. Plameny se nakonec rozšířily na plochu asi 30x100 m, ale naštěstí nenapáchaly žádné škody. Likvidace požáru byla ohlášena těsně před 17. hodinou, přičemž bylo nasazeno několik C proudů. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Týniště nad Orlicí, Častolovice a Lípa nad Orlicí..

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – požár – 13:38
Profesionální jednotka ze Dvora Králové nad Labem likvidovala požár travního porostu malého rozsahu v části Podhartská luka. Požár se obešel beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje