Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 28. 3. 2019 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Smiřice – dopravní nehoda – 14:35
smirice1.jpg
Do katastru obce Smiřice vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře. Došlo zde k dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu. Osoba z motocyklu byla po nehodě převezena do zdravotnického zařízení na vyšetření. Hasiči místo události zajistili, pomohli s naložením motorky a postarali se o úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 21:36
Profesionální jednotka z Jičína pomáhala s nouzovým otevřením dveří domu ve Štrauchově ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Police nad Metují – dopravní nehoda – 06:02
police-nM1.jpg
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují vyjížděli ve čtvrtek ráno k dopravní nehodě, kdy osobní automobil sjel do potoka. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotky místo události zajistily a zkontrolovaly, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Následně vytáhli hasiči vůz zpět na komunikaci pomocí jeřábu vyprošťovacího automobilu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 06:54
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou pomáhala s nouzovým otevřením dveří domu v části Panská Habrová.

Opočno – záchrana osob – 10:13
Profesionální jednotka z Dobrušky a dobrovolná z Opočna pomáhaly s transportem pacienta do sanitního vozu v ulici Sv. Čecha.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Kalná – požár – 06:23
Požár plechového kontejneru na odpad likvidovali profesionální hasiči z Nové Paky a místní dobrovolná jednotka. Při události nevznikla žádná škoda.

Dvůr Králové nad Labem – požár – 12:20
dvur-kral4.jpg
V ulici Leoše Janáčka zasahovaly čtyři jednotky u požáru kůlny a uskladněného materiálu. Plameny se rozšířily také na střešní konstrukci sousedního objektu, zděného výměnku. Požár dostali hasiči pod kontrolu během 30 minut, likvidace byla ohlášena v 13:39 hod. Škoda, kterou požár napáchal, byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.
dvur-kral-nL2.jpg  dvur-kylnL1.jpg
Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 300 tisíc korun, jednotky totiž zabránily rozšíření požáru na další objekty kůlen a garáže. Vyšetřovatel hasičů také zjistil příčinu požáru, byla jí nedbalost při manipulaci se žhavým popelem.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a JSDH Žireč, Hajnice a Bílá Třemešná.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje