Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 1. 4. 2019 celkem 29 událostí, z toho se v 11 případech jednalo o požár.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 19:01
V Koutníkově ulici zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská u dopravní nehody osobního vozidla a malého motocyklu. Jedna osoba skončila v péči záchranářů, hasiči zajistili místo události. Po odstranění následků nehody si věc převzali policisté.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 20:26
HK-Ulrich1.jpg
Profesionální jednotka z centrální stanice zasahovala na Ulrichově náměstí, kde došlo k dopravní nehodě motocyklu a dvou osobních vozidel. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, postarali se o ni záchranáři. Místo nehody jednotka zajistila a po naložení havarovaných vozů na odtah uklidila komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – požár – 13:59
belPec3.jpg
Požár v katastru Bělé u Pecky na Jičínsku byl na krajské operační a informační středisko hasičů nahlášen v pondělí 1. 4. v 13:59 hod. K zásahu bylo postupně vysláno osm jednotek hasičů s dvanácti cisternami a o pomoc byla požádána také letecká hasičská služba, letadlo vzlétlo z Jihlavy. Průzkumem na místě události hasiči zjistili, že požár zasáhl dvě paseky o rozloze asi 100x100 m a 100x50 m. V místě prolévali hasiči půdu více než desítkou vodních proudů a letadlo provedlo celkem šest shozů.
belPec6.jpg

Plnění nádrže letadla probíhalo za účasti dobrovolných jednotek na letišti ve Staré Pace. Požár dostali hasiči pod kontrolu po 16. hodině, v 17:00 byla ohlášena likvidace. Při události zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a Jičína a JSDH Lužany, Nová Paka, Pecka, Bělá u Pecky, Lázně Bělohrad a Stará Paka.
BelPec8.jpg
Požár naštěstí nenapáchal žádné škody, podařilo se uchránit majetek ve výši půl milionu korun.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – technická pomoc – 05:07
V Náchodské ulici pomáhali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce majitelům rodinného domu, kterým praskla ve sklepě voda. Hasiči pomohli vodu ze sklepa odčerpat.

Náchod – požár – 13:13
V části Plhov hasily tři jednotky (HZS Náchod, JSDH Náchod, Dolní Radechová) požár paseky o rozloze 100x100 m. V těžko přístupném terénu ve stráni hořela hrabanka po těžbě. Událost se obešla beze škody.

Náchod – požár – 15:15
V tomto případě hasili profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda požár v části Jizbice. I zde hořely po těžbě dřeva pařezy a hrabanka, a to na ploše asi 50x30 m. Požár se obešel beze škody.

Česká Skalice – požár – 16:24
ViewImage.jpg
Do třetice vyjížděli k nahlášenému požáru travního porostu hasiči na Náchodsku do katastru České Skalice, části Spyta. Čtyři jednotky zde likvidovaly požár části louky ve stráni na ploše asi 50x50 m (HZS Jaroměř, JSDH Česká Skalice, Velká Jesenice, Nové Město nad Metují).

Náchod – požár – 17:15
Profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda vyjížděli k nahlášenému požáru odpadu v Raisově ulici. Požár byl uhašen před příjezdem jednotek, ty pak už jen hromadu starého listí prolily pomocí vysokotlaku.

Zaloňov – požár – 19:57
V části Rtyně zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka ze Zaloňova u nahlášeného požáru sazí v komínovém tělese rodinného domu. Hasiči hořící saze strhli a komín od nich vyčistili. Událost se obešla beze škody, k rozšíření požáru nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Doudleby nad Orlicí – únik nebezpečných látek – 16:13
V části Vyhnánov došlo k úniku hydraulického oleje na vozovku, kde se posléze utvořil kluzký pruh v délce asi 150 metrů. Životní prostředí ohroženo nebylo, ale úsek byl pro projíždějící vozy nebezpečný. Hasiči olejovou skvrnu zasypali a komunikaci uklidili.

Týniště nad Orlicí – požár – 17:08
ViewImage-(6).jpg
Na Rychnovsku v Týništi nad Orlicí, Petrovičkách likvidovaly tři jednotky požár travního porostu, kdy se vymklo kontrole pálení trávy. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Týniště nad Orlicí, Třebechovice p. O.)

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Olešnice – požár – 07:04
mostek1.jpg
Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár odpadu v neobydleném domě v Dolní Olešnici. Průzkumem hasiči zjistili, že hoří v přízemí objektu. Plameny měli hasiči do 20 minut od nahlášení události pod kontrolou, požár byl pak zlikvidován před 8:00 hod. Vzhledem k tomu, že v neobydleném domě hořel pouze odpad, byla škoda nulová. Pravděpodobnou příčinou vzniku události mohla být hra dětí. Zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a Dvora Králové nad Labem a JSDH Mostek, Hostinné.

Trutnov – požár – 15:19
tritnov-vol1.jpg
Na Trutnovsku likvidovali hasiči požár lesního porostu v trutnovské části Volanov. Hořelo v lesní školce na ploše asi 300x50 m, hasiči museli prolít půdu vodou. V tomto případě zaměstnala událost pět jednotek požární ochrany (HZS Trutnov, JSDH Vlčice, Hajnice, Mladé Buky a Trutnov-Horní Staré Město). Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty ve výši 100 tisíc korun.

Vítězná – požár – 17:34
V katastru části obce Záboří zasahovalo v podvečer jedenáct jednotek hasičů z druhého stupně požárního poplachu při požáru lesního porostu. Plameny nakonec zasáhly plochu asi 300x50 m. Aby měli hasiči na místě události dostatek hasiva, byla zřízena dálková doprava vody, při zásahu pomáhalo jedenáct cisteren. Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Jaroměře a JSDH Žireč, Vlčkovice v Podkrkonoší, Kuks, Hostinné, Bílá Třemešná, Mostek, Vítězná, Pilníkov. JSDH Hajnice držela zálohu na stanici. Škoda, kterou plameny způsobily, byla předběžně stanovena na 100 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi 200 tisíc korun. Příčina je předmětem vyšetřování.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje