Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 2. 4. 2019 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nový Bydžov – požár – 21:05
V ulici Al. Jiráska zasahovala profesionální jednotka z Nového Bydžova u nahlášeného požáru sazí v komíně. Požár se naštěstí mimo těleso nerozšířil a nedošlo tak k poškození. Hasiči saze vybrali a uhasili.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 15:40
K dopravní nehodě dvou osobních automobilů mířili v úterý odpoledne profesionální hasiči z Jičína. Nehoda se stala v Konecchlumského ulici. Jedna osoba byla předána do péče posádky ZZS. Hasiči místo nehody zabezpečili, provedli opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátory obou vozidel. Jednotka se následně postarala o úklid komunikace, skvrny po uniklých provozních kapalinách zasypala sorbentem.

Kbelnice – dopravní nehoda – 21:24
Jednotka z Jičína odstraňovala následky dopravní nehody osobního vozu, při které došlo k proražení olejové vany.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Vysoká Srbská – požár – 02:02
Požár dřevěné stěny u budovy obecního úřadu zalarmoval několik jednotek požární ochrany. K zahoření došlo od popela, který byl vysypán do blízké popelnice. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Požár se nakonec podařilo uhasit před příjezdem jednotek, na místo tak dojeli pouze profesionální hasiči z Náchoda.

Náchod – dopravní nehoda – 17:16
V části Malé Poříčí v Broumovské ulici došlo ke střetu osobního vozidla s chodcem. Na místo byla vyslána mezi složkami IZS také profesionální jednotka hasičů z Náchoda. Hasiči pomohli s ošetřením jedné zraněné osoby a s transportem. Dále pomohla jednotka s řízením dopravy v místě nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Opočno – dopravní nehoda – 09:05
opocno1-(1).jpg
Profesionální jednotce z Dobrušky a opočenským dobrovolným hasičům byl vyhlášen poplach kvůli dopravní nehodě osobního automobilu a dodávky. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, z toho jedna musela být z vozu vyproštěna.
opocno3-(1).jpg
Na místě spolupracovaly všechny složky IZS, včetně letecké záchranné služby. Hasiči zajistili místo události a pomohli s transportem zraněných. Z havarovaných aut unikaly provozní kapaliny, které musely jednotky zasypat sorpčním materiálem.
opocno4-(1).jpg
Po došetření nehody mohli hasiči odstranit havarované vozy mimo komunikaci.

Dobruška – požár – 22:50
V Pulické ulici likvidovali profesionální hasiči z Dobrušky požár plastového kontejneru na odpad.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Rudník – požár – 07:42
V části Arnultovice zasahovali hasiči u požáru v komíně, kde zahořely saze. Jednotky musely saze strhnout a vybrat. Následně prováděly kontrolu termokamerou, aby zjistily, zda nedošlo k rozšíření požáru mimo komínové těleso. To však zůstalo neporušeno a událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a jednotky SDH Hostinné, Rudník-Arnultovice.

Rtyně v Podkrkonoší – požár – 17:04
V Bosenské ulici došlo k požáru živého plotu, podařilo se jej uhasit před příjezdem hasičů. Na místo přijela profesionální jednotka z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce a místní dobrovolná jednotka, které místo, kde hořelo, důkladně prolily vodou. Žádná škoda nevznikla, na vině mohl být například odhozený nedopalek cigarety.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje