Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 3. 4. 2019 celkem 22 událostí

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 10:32
V části Třebeš odstraňovali profesionální hasiči z centrální stanice větve hrozící pádem na komunikaci.

Hradec Králové – požár – 14:59
Profesionální hasiči z centrální stanice vyjížděli k požáru odpadkového koše do Malšovic, ulice Na Drahách. Koš byl uhašen před jejich příjezdem.

Dolní Přím – dopravní nehoda – 16:23
dolni-prim-pokl1-(1).jpg  dolni-prim-pkl2-(1).jpg
V katastru části Probluz havaroval osobní automobil, který vyjel mimo komunikaci a zůstal zde ležet převrácený na střeše. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči místo události zabezpečili a provedli opatření proti vzniku požáru.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – požár – 09:26
jicin5-(1).jpg
V Popovické ulici na Valdickém Předměstí došlo dnes, 3.4. 2019,  dopoledne,  k požáru střešní konstrukce nově budované průmyslové budovy, přičemž se uvnitř nenacházely žádné výrobní technologie. Požár byl na krajské operační informační středisko hasičů nahlášen krátce před půl desátou. Na místo bylo vysláno celkem pět jednotek požární ochrany, z toho dvě byly na základě informací po provedení prvotního průzkumu odvolány.
jicin2-(1).jpg
Při příjezdu hasičů na místo události se už všechny osoby nacházely mimo zasažený objekt, ale byl vidět hustý kouř, který se šířil směrem k obydlené části města. Z toho důvodu byla vyžádána na místo události chemická laboratoř z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Její přítomnost však nakonec nebyla nutná, neboť se hasičům podařilo požár velmi rychle lokalizovat, kouř se zplodinami hoření zmizel a životní prostředí tak nebylo nijak ohroženo. Po lokalizaci požáru ještě zasahující jednotky odhalovaly a dohašovaly skrytá ohniska. Část poničené izolace a krytiny střechy museli hasiči odřezat. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 10:24 hod. Následně si místo zásahu převzal vedoucí stavby.
jicin4-(1).jpg
Na místo byl vyslán také vyšetřovatel hasičů. Ten zjistil, že pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla porucha na klimatizační jednotce. Plameny způsobily škodu 3 miliony korun. Díky rychlému a efektivnímu zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 20 milionů korun.
jicin3-(1).jpg
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dále JSDH Jičín a Železnice. Dobrovolné jednotky ze Starého Místa a Valdic byly odvolány.

Libuň – dopravní nehoda – 14:27
libun1-(1).jpg
Profesionální jednotka z Jičína zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla. To při události poškodilo plot u rodinného domu a plynový sloupek s hlavním uzávěrem, k úniku plynu však na místě nedocházelo.
°libun2-(1).jpg
Hasiči místo nehody zabezpečili a pomohli s naložením havarovaného vozu na odtahovou službu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Stará Paka – požár – 23:15
V Tovární ulici likvidovali profesionální hasiči z Nové Paky požár odpadu malého rozsahu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Polsko – dopravní nehoda – 10:58
polsko1-(1).jpg
Za hranicemi na silnici č. 8 havaroval osobní a nákladní automobil. Polští hasiči si cestou krajského operačního a informačního střediska vyžádali součinnost profesionální jednotky z Náchoda. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Při příjezdu hasičů byli na místě už jednotky z Polska.

Broumov – požár – 11:16
V Hvězdecké ulici hasila profesionální jednotka z Broumova požár odpadu.

Teplice nad Metují – požár – 18:29
teplice1-nM1-(1).jpg
V katastru části Skály došlo k požáru osobního vozidla, které začalo hořet v motorovém prostoru. Při příjezdu jednotek na místo události byl požár automobilu ve třetí fázi, vozidlo tak plameny kompletně zničily.
teplice-nM2-(1).jpg
Příčinou vzniku události byla technická závada v motorovém prostoru, škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Teplic nad Metují.

Suchý Důl – požár – 19:58
Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár hrabanky v katastru obce Suchý Důl. Hořelo na ploše asi 20x20 m, kde se nacházelo několik ohnisek. Požár se obešel beze škody. Na místě HZS Náchod a JSDH Police nad Metují,
Bukovice a Suchý Důl.

Nové Město nad Metují – požár – 20:19
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují zasahovaly v části Vrchoviny u nahlášeného požáru sazí v komíně. Požár se nakonec obešel beze škody. Hasiči zkontrolovali komínové těleso pomocí termokamery, a zda nedošlo k poškození.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Synkov-Slemeno – technická pomoc – 13:49
V části Jedlina odstraňovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou spadlé stromy z telekomunikačního vedení.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Janské Lázně – dopravní nehoda – 09:58
Vrchlabští profesionální hasiči vyjížděli k dopravní nehodě motocyklu. Jedna zraněná osoba byla při příjezdu hasičů v péči záchranářů. Jednotka zajistila místo události.

Havlovice – požár – 11:54
Tři jednotky hasičů zasahovaly u požáru lesní hrabanky na ploše asi 5x12 m. Událost se obešla beze škody. Na místě události byli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Úpice a Havlovic.

Chotěvice – požár – 12:44
ohotenice2-(1).jpg
Nedbalost stála za vznikem požáru dalšího lesního porostu, tentokrát v katastru obce Chotěvice. Čtyři jednotky hasičů zde likvidovaly požár na ploše asi 40x40 m. Plameny zde způsobily majetkovou škodu, a to ve výši 5 tisíc korun.
ohotenice3-(1).jpg
Hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši 200 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova a JSDH Hostinné a Pilníkov.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje