Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 9. 4. 2019 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:55
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli dopoledne přivoláni do ulice Buzulucká k dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla. Tři osoby utrpěly zranění a byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči uklidili komunikaci a pomohli s naložením vozu na odtah.

Myštěves – dopravní nehoda – 12:43
mysteves2.jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova po poledni k osobnímu automobilu, který havaroval do příkopu u Myštěvsi.
mystevees1.jpg
Řidič byl na místě ošetřen zdravotnickou záchrannou službou. Jednotka provedla na vozidle protipožární opatření. Při nehodě došlo k poškození dopravního značení.

Hradec Králové – záchrana osob – 21:11
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyprostili večer jednu osobu z nefunkčního výtahu v domě v ulici Ve Stromovce.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nebyla zaznamenaná žádná udalost

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – technická pomoc – 4:28
Náchodští profesionální hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v Pavlišově do sanitky.

Náchod – požár – 7:39
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Vysokova byli ráno přivoláni k požáru odpadu na zahradě rodinného domu v ulici Dobenínská. Požár byl ihned hasiči beze škod uhašen.

Vysokov – požár – 15:58
vysokov1.jpg
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z České Skalice a Vysokova vyjeli odpoledne do Vysokova k požáru hrabanky na ploše 20 x 30 m. Požár, který vznikl po pálení klestu, byl během hodiny zlikvidován.

Náchod – technická pomoc – 17:32
Náchodští profesionální a dobrovolní hasiči odčerpali odpoledne vodu ze sklepa budovy v ulici Nemastova. Voda unikla z prasklého potrubí.

Volovka – požár – 19:58
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Jaroměře a Velké Jesenice zlikvidovali beze škod večer požár hromady klestí u silnice ve Volovce.

Česká Skalice – požár – 20:20
Profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře a místní dobrovolní hasiči byli večer přivoláni k požáru sazí v komíně domu na třídě T. G. Masaryka.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Lukavice – požár – 11:05
Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči byli dopoledne přivoláni k požáru hrabanky. Požár na ploše přibližně 10 x 5 m byl uhašen dvěma proudy C beze škod.

Křovice – požár – 19:13
sklad5.jpg
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují, Opočna a Dobrušky byli večer přivoláni k požáru skládky odpadu. Jednotky požár zlikvidovali pomocí dvou proudů C se smáčedlem a vodním dělem.
sklad2-(1).jpg
Zásah byl ukončen po více než dvou hodinách. Ke škodám nedošlo. Rozsah požářiště byl 10 x 20 m.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – požár – 7:20
Královédvorští profesionální hasiči zlikvidovali v ranních hodinách pomocí proudu C požár v plechovém velkoobjemovém kontejneru.

Dvůr Králové nad Labem – únik nebezpečných látek – 19:17
Královédvorští profesionální hasiči byli večer přivoláni do budovy v ulici Poděbradova, kde došlo k úniku plynu z propanbutanových lahví. Hasiči únik zastavili a prostory odvětrali.

Alena Kuthanová, DiS.- asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje