Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 10. 4. 2019 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Starý Bydžov – dopravní nehoda – 10:06
Profesionální hasiči z Nového Bydžova odstraňovali následky dopravní nehody, kdy zůstalo na silnici rozsypané sklo. Jednotka místo události uklidila.

Hradec Králové – požár – 17:58
Profesionální jednotka z centrální stanice vyjela do Věkoš k letišti k požáru odpadkového koše, požár byl uhašen policejní hlídkou před příjezdem hasičů.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – požár – 14:58
Do ulice Aloise Jilemnického vyjížděli profesionální hasiči z Hořic. Byl zde nahlášen požár odpadkového koše u obchodu, požár byl uhašen před příjezdem jednotky.

Hořice – technická pomoc – 18:41
Na náměstí Jiřího z Poděbrad odstranili profesionální hasiči z Hořic spadlý strom.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Zaloňov – požár – 18:20
Čtyři jednotky hasičů byly zalarmovány kvůli nahlášenému požáru sazí v komíně v části Rtyně. Hasiči provedli po příjezdu průzkum místa události a zjistili, že zahořely saze uvnitř komínového tělesa. K rozšíření požáru naštěstí nedošlo. Hasiči komín vyčistili, událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Jaroměř, Velichovky a Zaloňov.

Adršpach – požár – 22:37
V části Dolní Adršpach likvidovali hasiči požár lesního porostu menšího rozsahu, zřejmě se jednalo o nedohašené pálení. Na místě spolupracovali profesionální hasiči z Broumova a JSDH Teplice nad Metují a Adršpach.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

České Meziříčí – technická pomoc – 10:23
V ulici Julia Fučíka došlo k poškození plynového potrubí ve výkopu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolná jednotka. Hasiči v okolí nenaměřili zvýšenou koncentraci plynu v ovzduší, místo pro jistotu protipožárně zabezpečili. Následně si převzali událost plynaři.

Solnice – dopravní nehoda – 13:33
U dopravní nehody motocyklu zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice. Hasiči místo události zajistili, došlo zde k malému úniku provozních kapalin. Jednotky se postaraly o úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolná Lánov – požár – 13:54
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Horního Lánova uhasili požár plastové popelnice. Při požáru nevznikla škoda.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje