Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 11. 4. 2019 celkem 12 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Na územním odboru Hradec Králové nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – záchrana osob – 06:34
Profesionální jičínská jednotka pomohla s transportem nemohoucí osoby v ulici J. Š. Kubína.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – technická pomoc – 10:46
V Českoskalické ulici pomáhali profesionální hasiči z Náchoda nepojízdnému nákladnímu automobilu, který blokoval komunikaci I/33. Průjezd městem Náchod byl kvůli nepojízdnému vozidlu silně blokovaný, hasiči jej odtáhli k blízké čerpací stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – požár – 11:21
krovice1-(1).jpg
K požáru odpadu na skládce vyjížděli do části Křovice profesionální a dobrovolní hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna. Zásah komplikoval hasičům silný vítr, který požár rozfoukával. Velitel zásahu ohlásil po hodině likvidaci požáru. Událost se obešla beze škody.

Opočno – dopravní nehoda – 13:03
opocno1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna zasahovali u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Nehoda se obešla bez zranění osob, došlo k úniku provozních kapalin. Jednotky místo události zajistily, zasypaly provozní kapaliny sorbentem a provedly protipožární opatření.

Rychnov nad Kněžnou – požár – 18:17
lipovka2-(1).jpg
Do části Lipovka spěchali k nahlášenému požáru osobního automobilu profesionální rychnovští hasiči. Při svém příjezdu našli vůz odstavený v poli v plamenech. Jednotka zlikvidovala požár pomocí vysokotlakého proudu vody. Škoda byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun, příčina požáru je předmětem vyšetřování.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dubenec – požár – 03:31
dubenec1-(1).jpg
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Dubence byli zalarmováni kvůli nahlášenému požáru osobního automobilu. Na místě bylo zjištěno, že požár vozidla Renault Laguna zaparkovaného před rodinným domem již uhasila rodina majitele pomocí nádob s vodou. Požárem byla
zasažena pravá přední část vozidla z vnější strany - pneumatika, plastové a pryžové díly a lak vozidla. Příčina požáru je předmětem vyšetřování, škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.

Mladé Buky – dopravní nehoda – 07:19
mlade-buky1-(1).jpg
U dopravní nehody dodávky a osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Jednotka místo události zajistila a provedla protipožární opatření. Nikdo nebyl při nehodě zraněn.

Vrchlabí – požár – 19:26
V ulici Liščí kopec zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí. Byl zde nahlášen požár sazí v komíně. Hasiči hořící saze srazili a kotel vyčistili. Zároveň provedla jednotka kontrolu pomocí termokamery, aby vyloučila rozšíření požáru mimo komínové těleso. Při události nevznikla škoda.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje