Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 15. 4. 2019 celkem 12 událostí.
ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Chlumec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 07:48
chlumec1.jpg

Profesionální jednotka z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody dodávky s přívěsným vozíkem, která vyjela mimo komunikace. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči zabezpečili místo události a na havarovaném voze provedli opatření proti vzniku požáru.

Hradec Králové – požár – 12:12
V ulici U Koruny zasahovala jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská. Hořela zde odvětrávací plastová trubka od odhozeného nedopalku cigarety. Událost se obešla beze škody.

Hradec Králové – požár – 19:11
U řeky Labe likvidovali profesionální hasiči z centrální stanice požár grilu, který byl přeplněn dřevem. Od grilu začala hořet také tráva v blízkém okolí, naštěstí nebyl požár velkého rozsahu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Meziměstí – záchrana osob – 12:15
Profesionální jednotka z Broumova pomáhala s nouzovým otevřením bytu ve Školní ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Bohuslavice – požár – 12:44
bohuslavice1.jpg
Požár odpadu na skládce likvidovali profesionální hasiči z Trutnova. Hořící odpad rozhrnula těžká technika, jednotka poté prolila požářiště vodou. Při požáru nevznikla škoda.

Bernartice – požár – 13:28
Pět jednotek hasičů bylo zalarmováno kvůli nahlášenému požáru hrabanky v lesním porostu. Hrabanka hořela ve stráni, hasiči museli natáhnout k požářišti dopravní vedení. Požár se nakonec rozšířil na plochu asi 40x40 m, škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun. Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Radvanice, Žacléř, Trutnov-Horní Staré Město, Bernartice.

Batňovice – záchrana zvířat – 15:30
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Úpice vyjeli do Batňovic, kde uvízl v síti srnec. Zvíře se podařilo osvobodit dobrovolným hasičům.

Trutnov – dopravní nehoda – 15:47
trutnov2.jpg
Ve Skřivánčí ulici zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Došlo zde k dopravní nehodě tří osobních vozidel, nikdo nebyl při události zraněn. Hasiči místo události zajistili a následně odstranili havarovaná vozidla mimo komunikaci tak, aby neblokovala provoz.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje