Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 16. 4. 2019 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Dobřenice – dopravní nehoda – 13:47
dobrenice1-(1).jpg
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská zasahovala v úterý odpoledne u dopravní nehody dvou osobních vozidel v katastru obce Dobřenice. Hasiči místo události zabezpečili. Z havarovaných vozů nedošlo k úniku provozních kapalin. Místo zásahu si následně převzali policisté.

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 14:00
V ulici Dělnická zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice, došlo zde k úniku plynu z překopnuté přípojky. Hasiči místo ve spolupráci s plynaři zabezpečili.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Horní Radechová – požár – 11:39
radechova1-(1).jpg
V části Slavíkov likvidovali hasiči ze tří jednotek požár lesní hrabanky po těžbě dřeva. Hasiči zlikvidovali na ploše asi 10x10 m několik ohnisek, událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec a Horní Radechová.

Jaroměř – požár – 14:51
V Máchově ulici likvidovala profesionální jaroměřská profesionální jednotka požár okrasného plotu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun.

Suchý Důl – požár – 16:40
suchy-dul1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Police nad Metují a Suchý Důl likvidovali požár hrabanky po pálení. Na místě museli prolít vodou několik ohraničených ohnišť. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Čestice – požár – 14:20
cestice1-(1).jpg
Čtyřem jednotkám hasičů byl vyhlášen poplach kvůli nahlášenému požáru dodávky na silnici č. I/11. Jednotky hořící automobil uhasily, a to pomocí několika vodních proudů. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu při zásahu hasičů neprůjezdná, následně řídily jednotky provoz kyvadlově.
cestice2-(1).jpg
Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, příčinou vzniku požáru byla technická závada na vozidle. Při události nebyl nikdo zraněn. Zalarmováni byli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Týniště nad Orlicí, Častolovice a Čestice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – záchrana zvířete– 06:25
Profesionální jednotka z Trutnova pomáhala s vyproštěním srnce, který uvízl v plotě u mateřské školy v Žižkově ulici. Hasiči museli vysvobodit zvíře pomocí vyprošťovacího zařízení. Srnce potom do volné přírody mimo zástavbu odvezla městská policie.

Chotěvice – požár – 12:29
Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár lesní hrabanky na ploše asi 20x20 m. Událost se obešla beze škody, na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a Dvora Králové nad Labem a JSDH Hostinné a Pilníkov.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje