Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 17. 4. 2019 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Smidary – technická pomoc – 08:49
Novobydžovští profesionální hasiči pomohli s nouzovým otevřením dveří bytu v domě s pečovatelskou službou kvůli zapadlému zámku. V bytě byly zamčené tři osoby.

Hradec Králové – požár – 09:37
Hasiči z centrální stanice hasili doutnající odpadkový koš na autobusové zastávce u budovy magistrátu města.

Hradec Králové – požár – 15:33
V Habrmanově ulici likvidovala jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská doutnající odpadkový koš.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:56
hk-NEJEDL1-(1).jpg
U dopravní nehody dvou osobních vozidel v ulici Víta Nejedlého zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Jednotka místo události zajistila. Vzhledem k hustému silničnímu provozu odstranili hasiči havarované vozy co nejdříve mimo jízdní pruhy, kde čekaly na odtah.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – technická pomoc – 06:38
bela-u-pecky1-(1).jpg
V části Bělá u Pecky pomáhali novopačtí profesionální hasiči s vytažením osobního automobilu z příkopu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 13:07
nachod-bel1-(1).jpg
V Běloveské ulici havaroval osobní automobil, který naboural do ostrůvku u přechodu pro chodce. Na místě zasahovala profesionální jednotka z Náchoda. Hasiči zajistili místo události, odpojili u havarovaného automobilu akumulátor a odstranili uniklé kapaliny pomocí sorpčního materiálu. Jedna osoba byla při nehodě zraněna.

Horní Radechová – požár – 16:28
I ve středu se vrátily na místo požáru lesního porostu v katastru obce Horní Radechová tři jednotky hasičů (jeden požár zde likvidovaly už v úterý 16. 4.). Jednotky uhasily paseku po kácení na ploše asi 10x10 m. Místo události bude hlídat místní dobrovolná jednotka. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec a Horní Radechová.

Náchod – dopravní nehoda – 17:35
Náchodští profesionální hasiči zajišťovali místo dopravní nehody dvou osobních automobilů. Jedna osoba byla převezena do zdravotnického zařízení.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Solnice – dopravní nehoda – 14:19
solnic1-(1).jpg
V Dobrušské ulici došlo k dopravní nehodě dvou osobních aut, z nichž jedno mělo přípojný vozík. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo události zabezpečili, provedli opatření proti vzniku požáru a řídili v místě nehody provoz na komunikaci. Následně odstranily jednotky havarované vozy mimo komunikaci a postaraly se o úklid vozovky. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hostinné – požár – 14:59
V Deymově ulici došlo k požáru travního porostu v kolejišti. Na místě zásahu spolupracovali profesionální hasiči z Vrchlabí a JSDH Hostinné a Rudník-Arnultovice spolu s drážní jednotkou SŽDC z Liberce. Hasiči SŽDC si následně místo události převzali.

Vrchlabí – požár – 18:40
Profesionální hasiči z Vrchlabí likvidovali požár odpadkového koše, nebyla způsobena žádná škoda.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje