Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 18. 4. 2019 celkem 15 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Olešnice – požár – 15:10
olesnice1.jpg
Čtyři jednotky hasičů likvidovaly ve čtvrtek odpoledne požár travního porostu. Plameny se rozšířily na plochu asi 200x50 m. Na likvidaci požáru nasadili hasiči osm vodních proudů. Při události nevznikla naštěstí žádná škoda.
olesnice3.jpg
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a JSDH Chlumec n. Cidlinou, Lovčice a Nové Město n. Cidlinou. Dobrovolní hasiči z Nového Bydžova drželi zálohu na stanici.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18:32
V části Blešno došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem. Jednu osobu si převzali do své péče záchranáři. Hasiči zajistili místo události a předali místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Sobotka – dopravní nehoda – 04:50
V katastru části Staňkova Lhota zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky u dopravní nehody dodávky a osobního automobilu. Jedna osoba byla při události zraněna, doprava byla v místě řízena kyvadlově. Dobrovolná jednotka se následně po došetření nehody postarala o úklid komunikace.

Dřevěnice – dopravní nehoda – 16:05
drevenic1.jpg
U dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu zasahovali profesionální hasiči z Jičína a Nové Paky. Jednotky se postaraly o zabezpečení místa události.
drevenic2.jpg
Člověk, který jel na motocyklu, byl zraněn, do péče si jej převzali záchranáři. Hasiči dále zajistili úklid vozovky a naložili poškozenou motorku na odtah.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Říkov – požár – 14:05
rikov1.jpg
Šest jednotek hasičů bylo vysláno do obce Říkov, kde došlo k požáru balíků s kokosovým vláknem. Situace byla komplikovaná v tom, že se požářiště nacházelo pod vedením elektrického napětí. Poté, co se podařilo napětí vypnout, mohly jednotky začít hasit hořící vlákno naplno.
rikov3.jpg
Aby měli hasiči dostatek hasební látky, byla zřízena kyvadlová doprava vody. Likvidace požáru byla ohlášena těsně před 16. hodinou.
rikov4.jpg
Škoda byla předběžně vyčíslena na 8 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře a dále JSDH Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Velká Jesenice a Říkov.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Borohrádek – požár – 06:44
Čtyři jednotky požární ochrany likvidovaly požár lesní hrabanky na ploše asi 45x60 m. Na likvidaci požáru nasadili hasiči několik proudů vody. Při události nevznikla žádná škoda, příčinou vzniku byla nedbalost při ukládání žhavého popela. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Holic (HZS Pardubického kraje) a JSDH Čermná nad Orlicí a Borohrádek.

Dobré – dopravní nehoda – 06:44
V části Hlinné havarovaly dva osobní automobily, na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky. Havarované vozy zablokovaly průjezd komunikací. Hasiči místo události zabezpečili, odpojili akumulátory a po došetření se postarali o úklid provozních kapalin. Nikdo nebyl při nehodě zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – požár – 12:48
V Krkonošské ulici zasahovali hasiči u nahlášeného požáru na střeše budovy. Na místo události byly vyslány čtyři jednotky hasičů, ale nakonec dojeli na místo jen profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna. Průzkumem se ukázalo, že došlo k požáru plastového svodu s odpadem. Požárem byl poškozen nejen samotný plastový svod, ale také fasáda budovy. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun. Příčinou vzniku události byla nedbalost při manipulaci s nedopalkem cigarety.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje