Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 25. 4. 2019 celkem 23 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Třebechovice pod Orebem – požár – 04:06
treb5-(1).jpg
Požár chaty v chatové oblasti Štěnkov byl nahlášen na krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách v 04:06 hod. Na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů, profesionální z centrální hradecké stanice a JSDH Třebechovice pod Orebem, Týniště nad Orlicí a Černilov.
treb2-(1).jpg
Už při příjezdu jednotek na místo události byl objekt celý v plamenech, na místo se sjelo sedm hasičských cisteren. Všechny osoby stihly z chaty před rozšířením požáru utéct, nikdo nebyl zraněn. Vzhledem k pokročilé fázi požáru se hasiči soustředili především na ochranu a ochlazení okolních blízkých chat, aby se požár nerozšířil i na ně. Hasičům se nakonec skutečně podařilo ostatní objekty uchránit, okolní chaty zkontrolovali ještě termokamerou.
treb-1-(1).jpg
Po hodině od nahlášení události měly jednotky požár lokalizován a v 05:55 hod. ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Během dohašovacích prací museli hasiči část konstrukce chaty rozebrat, aby odhalili i skrytá ohniska.

Požářiště bylo nakonec nad ránem předáno majiteli s tím, že musí zajistit dohlídku do dnešních 20:00 hod.
Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování, ale s největší pravděpodobností jej zavinila technická závada na ohřívači vody. Škoda byla předběžně vyčíslena na celkových 700 tisíc korun, z toho je škoda 600 tisíc korun na chatě samotné a 100 tisíc korun na vedlejší chatě, která byla poškozena žárem

Hradec Králové – požár – 11:30
hk-plo1-(1).jpg
V části Plotiště nad Labem v Říčařově ulici likvidovali profesionální hasiči z obou hradeckých stanic požár osobního automobilu zn. Škoda 105. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na vozidle. Při události nebyl nikdo zraněn, od hořícího vozu byl částečně zasažen i blízký vzrostlý strom. Škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.

Všestary – dopravní nehoda – 14:27
bria-Vs1-(1).jpg
V katastru části Bříza havaroval ve čtvrtek odpoledne osobní automobil a i s přívěsným vozíkem skončil mimo vozovku. Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Jednotka zajistila místo události, při nehodě byla jedna osoba zraněna.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 08:27
nova-paka-(1).jpg
V katastru části Vlkov zasahovali ve čtvrtek ráno profesionální hasiči z Nové Paky spolu s dalšími složkami IZS u dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři, na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby. Jednotka pomáhala záchranářům při poskytování první pomoci a následně se postarala o odstranění následků dopravní nehody a úklid komunikace.

Jičín – technická pomoc – 15:01
Likvidace vosího hnízda v části Važice. (HZS Jičín)
ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Skalice – technická pomoc – 13:01
Likvidace vosího hnízda v zahradě mateřské školy. (HZS Jaroměř)

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rohenice – dopravní nehoda – 01:13
Profesionální hasiči z Dobrušky zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu, který vyjel mimo komunikaci a skončil částečně v příkopu. Jedna osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči zajistili místo události a provedli opatření proti vzniku požáru. Po odtažení automobilu mimo komunikaci zasypali hasiči uniklé provozní kapaliny.

Čermná nad Orlicí – požár – 10:30
Do části Malá Čermná vyjížděly čtyři jednotky požární ochrany k nahlášenému požáru lesního porostu. V místě hořela lesní hrabanka, na ploše asi 10x3 m se nacházela dvě ohniska. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Borohrádek, Kostelec nad Orlicí a Čermná nad Orlicí.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vilantice – požár – 11:29
choteory-(1).jpg
V části Chotěborky likvidovaly dvě jednotky hasičů požár lesní hrabanky na menší ploše. Událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Dubence.

Mostek – technická pomoc – 16:35
Odstranění spadlého stromu, který zasahoval do vozovky v části Souvrať. (HZS Dvůr Králové nad Labem, JSDH Mostek)

Dolní Branná – dopravní nehoda – 20:25
U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali ve čtvrtek večer profesionální hasiči z Vrchlabí. Jedné osobě museli hasiči z vozu pomoci, protože nešly otevřít dveře auta, druhý člověk se dostal z vozu sám. Na místě spolupracovali hasiči se záchranáři a policisty. Místo nehody jednotka zajistila, z havarovaného vozu neunikaly provozní kapaliny.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje