Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.05.2019
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 2. 5. 2019 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 04:15
V hradecké části Plačice havaroval kamion, nehoda se obešla bez zranění, ale došlo k proražení nádrže. Na silnici uniklo asi 30 litrů nafty, hasiči ji zlikvidovali pomocí sorpčního materiálu a povrch komunikace očistili. Na místě zasahovaly profesionální jednotky z obou hradeckých stanic.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Vidochov – dopravní nehoda – 10:32
vidochov-stu1-(1).jpg
V části Stupná došlo k dopravní nehodě dodávky, která skončila mimo komunikaci a hrozila pádem do příkopu. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky a byl vyslán také vyprošťovací automobil ze stanice Jičín. Hasiči vozidlo zajistili proti vzniku požáru a odpojili akumulátor. Nakonec musela vozidlo vyprostit odborná firma, aby nedošlo k poškození dodávky.

Butoves – požár – 14:40
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Vysokého Veselí vyjeli do obce Butoves, kde zůstal nedohašený čarodějnický oheň. Jednotky provedly opatření, aby se oheň nemohl dál rozšířit mimo požářiště.

Jičín – dopravní nehoda – 18:17
Na silnici I/35 na Holínském Předměstí havaroval osobní automobil a motocykl, na místo byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Jičín. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři, hasiči místo události zajistili a následně se vrátili zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nové Město nad Metují – požár – 00:25
V části Vrchoviny byl krátce po půlnoci nahlášen požár plotu z tújí. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Požár byl uhašen před příjezdem hasičů na místo události. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na 4 tisíce korun, příčina vzniku je předmětem vyšetřování.

Červený Kostelec – požár – 12:29
Po poledni vyjely dvě jednotky hasičů do části Bohdašín k ohlášenému požáru půdního prostoru malé chatky (asi 4x4 m). V objektu se při příjezdu hasičů nikdo nenacházel, nikdo nebyl ani zraněn. Hasiči museli rozebrat část střešní konstrukce, v 13:11 hod. oznámil velitel zásahu likvidaci požáru. Na místo události se dostavil také vyšetřovatel hasičů, za požár mohla zřejmě technická závada na set-top boxu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 600 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec.

Náchod – požár – 21:16
V části Pavlišov likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda a dále také dobrovolní hasiči z Horní Radechové požár hromady suchých větví. Při události nevznikla žádná škoda.

Nové Město nad Metují – požár – 21:37
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují zasahovali v části Krčín u požáru roští po pálení čarodějnic. Požár se obešel beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Potštejn – záchrana osob – 14:54
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou pomáhala osobě, která se kotníkem zamotala do ostnatého drátu. Hasiči drát přeštípli a pomohli s transportem osoby do sanitního vozu ZZS.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Chotěvice – dopravní nehoda – 10:34
chotevice2-(1).jpg
Trutnovští profesionální hasiči odstraňovali následky dopravní nehody nákladního vozidla s návěsem, která se stala na silnici mezi Chotěvicemi a Čermnou. Automobil sjel pravou stranou částečně mimo komunikaci, souprava byla bez nákladu. Zároveň bylo zjištěno, že se návěs opírá o sloup elektrického vedení. Na místo byl vyslán z trutnovské stanice vyprošťovací automobil. Před vyproštěním bylo nutné, aby technici energetické společnosti zajistili proti případnému pádu sloup elektrického vedení. Hasičům se následně podařilo vozidlo i návěs vyprostit zpět na komunikaci.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje